Pies oddawał krew przez 6 lat. Uratował życie blisko 90 czworonogom

Woodie to chart, który przez sześć lat oddawał krew, dzięki czemu udało się uratować życie blisko 90 innych psów. Teraz przeszedł na emeryturę. - Świadomość, że pomógł tylu rodzinom w trudnych sytuacjach... To niesamowite uczucie - przyznała właścicielka czworonoga.

Woodie po raz pierwszy oddał krew, kiedy miał trzy lata. Teraz dziewięcioletni już pies przeszedł na emeryturę, a przez sześć lat pobrano mu krew łącznie 22 razy. Dzięki temu zdołał uratować życie aż 88 innym czworonogom.

Zobacz wideo

Pies krwiodawca oddał krew aż 22 razy

- Świadomość, że pomógł tylu rodzinom w trudnych sytuacjach... To niesamowite uczucie - powiedziała BBC właścicielka charta, Wendy Gray. Jak zapewniła Woodie dzielnie znosił wszelkie procedury, a wręcz z radością się im poddawał, ze względu na okazywane mu wtedy zainteresowanie.

- Leżał na stole tak nieruchomo, jak tylko się dało, nie wstawał, dopóki nie było po wszystkim - opowiada Gray. Dodała także, że pobrania krwi były dla niego całkowicie bezpieczne, a po zabiegach chętnie chodził na długie spacery. - Jestem z niego bardzo dumna. Przyjmował to wszystko ze spokojem – wyznała.

Kobieta dowiedziała się o oddawaniu krwi przez zwierzęta z ulotki od weterynarza, podczas wizyty ze swoim pierwszym psem, Rio. - Uwielbiam to, że możemy to zrobić. Ludzie robią to dla ludzi, dlaczego nie psy dla psów? - powiedziała, dodając, że jej pierwszy pies oddał krew 11 razy.

Marianna Schreiber na sesji zdjęciowej. Pyta fanów: Taki strój Żonie Ministra wypada? Żona polityka PiS zgłosiła się do Top Model. "Mąż się ze mną rozwiedzie"

Jak zapewniła BBC Nicole Osborne ze zwierzęcego banku krwi, pomoc Woodiego jest nieoceniona. - Krew naprawdę jest niezbędna naszym zwierzętom, podobnie jak ludziom, a liczba darowizn, które przekazał Woodie, będzie miała ogromny wpływ na życie innych psów w całym kraju - powiedziała, dodając, że jest bardzo dumna z dzielnej postawy charta, który ze spokojem znosił wszelkie niedogodności.

Jak wytłumaczyła, podczas każdego zabiegu pobierane jest 450 ml krwi, które może pomóc nawet czterem psom. Pies chartów jest z kolei szczególnie pożądana, ponieważ ma zazwyczaj ujemną wartość, co oznacza, że można ją podać niemal każdemu psu.

Joanna Raczkowska Asia: Nigdy nie ukrywałam, że jestem na protezie. Chodziłam w krótkich spodenkach, sukienkach

Więcej o: