Pies oddawał krew przez 6 lat. Uratował życie blisko 90 czworonogom

Woodie to chart, który przez sześć lat oddawał krew, dzięki czemu udało się uratować życie blisko 90 innych psów. Teraz przeszedł na emeryturę. - Świadomość, że pomógł tylu rodzinom w trudnych sytuacjach... To niesamowite uczucie - przyznała właścicielka czworonoga.

Woodie po raz pierwszy oddał krew, kiedy miał trzy lata. Teraz dziewięcioletni już pies przeszedł na emeryturę, a przez sześć lat pobrano mu krew łącznie 22 razy. Dzięki temu zdołał uratować życie aż 88 innym czworonogom.

Zobacz wideo

Pies krwiodawca oddał krew aż 22 razy

- Świadomość, że pomógł tylu rodzinom w trudnych sytuacjach... To niesamowite uczucie - powiedziała BBC właścicielka charta, Wendy Gray. Jak zapewniła Woodie dzielnie znosił wszelkie procedury, a wręcz z radością się im poddawał, ze względu na okazywane mu wtedy zainteresowanie.

- Leżał na stole tak nieruchomo, jak tylko się dało, nie wstawał, dopóki nie było po wszystkim - opowiada Gray. Dodała także, że pobrania krwi były dla niego całkowicie bezpieczne, a po zabiegach chętnie chodził na długie spacery. - Jestem z niego bardzo dumna. Przyjmował to wszystko ze spokojem – wyznała.

Kobieta dowiedziała się o oddawaniu krwi przez zwierzęta z ulotki od weterynarza, podczas wizyty ze swoim pierwszym psem, Rio. - Uwielbiam to, że możemy to zrobić. Ludzie robią to dla ludzi, dlaczego nie psy dla psów? - powiedziała, dodając, że jej pierwszy pies oddał krew 11 razy.

Jak zapewniła BBC Nicole Osborne ze zwierzęcego banku krwi, pomoc Woodiego jest nieoceniona. - Krew naprawdę jest niezbędna naszym zwierzętom, podobnie jak ludziom, a liczba darowizn, które przekazał Woodie, będzie miała ogromny wpływ na życie innych psów w całym kraju - powiedziała, dodając, że jest bardzo dumna z dzielnej postawy charta, który ze spokojem znosił wszelkie niedogodności.

Jak wytłumaczyła, podczas każdego zabiegu pobierane jest 450 ml krwi, które może pomóc nawet czterem psom. Pies chartów jest z kolei szczególnie pożądana, ponieważ ma zazwyczaj ujemną wartość, co oznacza, że można ją podać niemal każdemu psu.

Więcej o: