Tak zmieniła się ABBA. Zespół powraca po blisko 40 latach

Abba powraca na scenę po blisko 40 latach przerwy w działalności. Legendarny zespół zapowiedział wydanie nowego albumu studyjnego, który trafi do sprzedaży już jesienią. Jak teraz wyglądają szwedzkie gwiazdy muzyki pop?

- Minęło sporo czasu, odkąd robiliśmy razem muzykę. Prawie 40 lat. Wiosną 1982 r. postanowiliśmy zrobić sobie przerwę i teraz stwierdziliśmy, że czas ją skończyć - powiedzieli członkowie kultowego zespołu podczas specjalnego wydarzenia, zapowiadającego ich powrót. Nowa płyta grupy ukaże się 5 listopada 2021 roku, a już teraz możemy posłuchać dwóch premierowych utworów z płyty "I Still Have Faith In You" oraz "Don't Shut Me Down". - "Voyage" tchnęło w nas nowe życie w bardzo wielu wymiarach - przyznał Björn Ulvaeus.

Zobacz wideo

ABBA powraca. Rozpocznie wyjątkową trasę koncertową 

Jak jednak zgodnie przyznali członkowie zespołu, impulsem do nagrania nowej płyty, była propozycja nagrania przez nich wyjątkowego koncertu. - Prawdę mówiąc, główną inspiracją do powrotu do studia było nasze zaangażowanie w stworzenie najdziwniejszego i najbardziej spektakularnego koncertu, o jakim mogliście zamarzyć - tłumaczyli członkowie zespołu.

ABBA powraca bowiem z wyjątkowym projektem ABBA VOYAGE, który składa się z wyjątkowej trasy koncertowej. Już wiosną 2022 roku szwedzkie gwiazdy muzyki pop dadzą serię koncertów, nad którymi pracują z firmą George'a Lucasa. Co jednak interesujące, gwiazdy nie pojawią się na scenie osobiście.

Członkowie zespołu - Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson, Björn Ulvaeus oraz Agnetha Fältskog zostaną zastąpieni przez swoje cyfrowe awatary, nad których stworzeniem przez kilka miesięcy pracowała ekipa licząca aż 850 osób. Cyfrowe wersje artystów wystąpią w towarzystwie 10-osobowego zespołu w zbudowanej specjalnie na tę okazję arenie w Londynie, która pomieści 3 tys. widzów.

Trasa koncertowa rozpocznie się 27 maja 2022 r, a sprzedaż biletów na wydarzenie ruszy już 7 września.

Zobaczcie, jak teraz wyglądają członkowie kultowego zespołu. Bardzo się zmienili?

 
Więcej o: