Każdego dnia piła sok po kiszonych ogórkach. Efekt ją zaskoczył

Woda po kiszonych ogórkach jest bardzo wartościowy i pomaga nie tylko na kaca. Przekonała się o tym pewna blogerka, która opisała efekty trwającego siedem dni eksperymentu.

Kiszone ogórki są nie tylko smaczne, lecz także bardzo zdrowe. Są naturalnymi probiotykami, ponieważ podczas fermentacji, jaka zachodzi w słoikach wraz z upływem czasu, powstaje kwas mlekowy, który reguluje florę bakteryjną w jelitach, usuwa toksyny i wzmacnia układ odpornościowy organizmu człowieka.

Zobacz wideo Pikle z awokado - przepis:

Każdego dnia piła sok po kiszonych ogórkach

Woda po takich ogórkach zawiera wiele cennych składników, które mogą mieć pozytywny wpływ na nasz nastrój i zdrowie. Blogerka i dziennikarka Ileana Paules-Bronet postanowiła sprawdzić, co się stanie, jeśli będzie piła ją przez siedem dni. Efekt eksperymentu ją zaskoczył. 

Picie soku po kiszonych ogórkach - efekty

Jak wyglądał test? Kobieta każdego dnia przez tydzień piła jeden kieliszek soku. Co ciekawe, pierwsze efekty zauważyła już drugiego dnia. W czasie eksperymentu blogerka miała okres. Zdziwiła się, gdyż ustały towarzyszące jej zwykle skurcze miesiączkowe. Nie miała oczywiście dowodów, że to efekt picia napoju. Zaznaczyła jednak, że warto się nad tym zastanowić, jeśli towarzyszą nam tego typu bóle. 

W kolejnych dniach okazało się, że picie soku po ogórkach kiszonych wiąże się także z innymi korzyściami. Wcześniej blogerce po intensywnych treningach towarzyszyły skurcze mięśni. W czasie, gdy przeprowadzała eksperyment, dolegliwość ustała. Dlatego też postanowiła, że zastąpi izotoniki właśnie sokiem po ogórkach.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: