Wrzuć aspirynę do prania. Efekt cię zaskoczy

Aspiryna to lek, po który często sięgamy przy bólu głowy czy gorączce. Jak się jednak okazuje, medykament doskonale sprawdzi się także poza domową apteczką. Dodanie jej do prania uwolni cię od uciążliwego problemu, pozwalając przy tym zaoszczędzić pieniądze. Sprawdź, w jakim przypadku okazuje się pomocna.

Nie możesz doprać skarpetek? A twoja ulubiona biała koszula jest już wyraźnie zszarzała? Nie musisz wydawać pieniędzy na wybielacze, czy nowe ubrania. Wypróbuj aspirynę. Te niepozorne tabletki przywrócą śnieżnobiały kolor ubraniom, sprawiając, że będą wyglądały jak tuż po zakupie.

Zobacz wideo

Wrzuć aspirynę do pralki. Zadziała jak środek wybielający

Zawarty w aspirynie kwas acetylosalicylowy ma działanie wybielające oraz odplamiające, dzięki czemu świetnie poradzi sobie z wszelkimi plamami i zszarzałą tkaniną. Wystarczy, że nastawiając pranie, wrzucisz do bębna pięć pastylek aspiryny. Tabletki warto uprzednio rozkruszyć, dzięki czemu łatwiej rozpuszczą się w wodzie, a co za tym idzie, lepiej zadziałają.

Marta Manowska podzieliła fanów swoją stylizacją. 'Nie wychodzi na korzyść dla Ciebie' (zdjęcie ilustracyjne) Marta Manowska podzieliła fanów swoją stylizacją. "Nie wychodzi na korzyść"

Chcąc uzyskać jeszcze lepszy efekt, możesz namoczyć ubrania w wodzie z aspiryną. Pięć tabletek rozpuszczamy w trzech litrach ciepłej wody i w tak przygotowanym roztworze zostawiamy ubrania na całą noc, po czym jak zwykle pierzemy w pralce.

Taki zabieg przywróci ubraniom śnieżnobiały kolor, usuwając przy tym wszelkie trudne do usunięcia plamy, jak np. ślady z potu, czy antyperspirantu. Należy jednak pamiętać, że ze względu na działania wybielające aspiryny, dodajemy ją wyłącznie do jasnego prania. 

Wypróbujecie?

Francja. Bezpłatne tabletki antykoncepcyjne dla kobiet poniżej 25 roku życia Francja. Bezpłatne środki antykoncepcyjne dla kobiet poniżej 25 roku życia

Więcej o: