Pułapka na muszki owocówki. Pomoże m.in. czerwone wino

Muszki owocówki opanowały twoją kuchnię? To bardzo powszechny problem. Jak pozbyć się muszek owocówek z domu? Obecnie ta kwestia zastanawia wiele osób. Podpowiadamy, jaka pułapka na muszki owocówki będzie skuteczna.

Muszki owocówki lęgną się bardzo szybko. Każda składa ok. 60 jaj, które po kilkunastu godzinach przeistaczają się w larwy. Po czterech dniach mamy w swojej kuchni już gotowe, dorosłe osobniki, nad którymi bardzo trudno zapanować. Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Oto dwie tanie i proste metody, które w wielu przypadkach okazują się bardzo skuteczne. Dowiedz się, jak pozbyć się tego problemu.

Zobacz wideo Muszki owocówki - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Pułapka na muszki owocówki krok po kroku

Jedna z najpopularniejszych metod zakłada wykorzystanie trzech składników. Będą ci potrzebne:

  • ocet jabłkowy;
  • woda;
  • płyn do mycia naczyń.

Wymieszaj wodę i ocet w proporcji 1:1. Następnie dodaj 3-4 krople płynu do naczyń. Co istotne, ocet jabłkowy jest doskonałym wabikiem, który zazwyczaj przyciąga muszki owocówki. 

Pułapka na muszki owocówki - czerwone wino

Kolejny sposób na muszki owocówki zakłada wykorzystanie czerwonego wina. Owady te uwielbiają jego zapach. Zostaw otwartą butelkę w kuchni na noc z niewielką ilością alkoholu. Zapach przyciągnie muszki, ale wąska szyjka butelki uniemożliwi im wydostanie się na zewnątrz.

Pułapka na muszki owocówki

Uwaga! Jeśli jednak domowe sposoby okażą się nieskuteczne, z pomocą przychodzą różne specjalistyczne pułapki, które obecnie dostaniecie w wielu sklepach. Ich ceny zaczynają się już od kilkunastu złotych.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: