Kiedy sadzimy tulipany? Już teraz warto zadbać o wiosenny ogród

Jesień to nie tylko czas opadających liści, deszczu i wiatru. To właśnie w tym okresie należy zająć się sadzonkami. Kiedy sadzimy tulipany? Pozostało niewiele czasu, jeśli chcemy mieć piękny ogród na wiosnę.

Jesień zbliża się nieubłaganie. Przed nami chłodniejsze dni i sezon na kalosze oraz cienkie płaszcze oraz rękawiczki. Niedługo będziemy mieli tylko ochotę na wieczory pod kocem i z dobrą książką bądź filmem, ale warto mieć na uwadze, że właśnie w tym okresie należy zająć się ogrodem na wiosnę. Dziś omówimy sadzenie tulipanów. Poznaj najważniejsze zasady ich uprawy.

Zobacz wideo Proste sztuczki, dzięki którym bukiet tulipanów będzie cieszył oko jeszcze dłużej Wybierz serwis

Kiedy sadzimy tulipany? Uważaj na przymrozki

Okres między jesienią a wiosną jest idealny na rozwój tulipanów. To oznacza, że już teraz należy zabrać się do pracy w ogrodzie. Te piękne kwiaty sadzimy na przełomie września i października. Dlaczego akurat wtedy? Zależy nam na tym, aby zdążyć przed przymrozkami. Nie należy odkładać tego na później. Zatem wybierz się do sklepu po cebulki i zajmij się sadzeniem w ciągu najbliższego tygodnia. Przed zakupem pamiętaj, aby dokładnie obejrzeć ją z każdej strony. Czego szukamy? Brązowej i jędrnej skórki, która wyglądem przypomina tradycyjną cebulę.

Najniższa krajowa Do kiedy trzeba wykorzystać zaległy urlop? Musisz pilnować terminu!

Kiedy sadzimy tulipany? Odmień swój ogród krok po kroku

Jaki obszar Twojego ogrodu będzie najlepszy dla rozwoju tulipanów? Postaw na dobrze nasłonecznione miejsce. Jeśli chodzi o ziemię - musi być ona oczywiście jak najbardziej żyzna i wilgotna. O jakich krokach należy pamiętać przy sadzeniu tulipanów?

  1. Dokładnie oczyść obszar, w którym zasadzisz tulipany.

  2. Zajmij się wykopaniem w ziemi otworu na ok. 15-20 cm. Pojedyncze sadzonki należy umieszczać w odstępie minimum 10 cm. 

  3. Sadzonkę umieść w dołku spiczastą końcówką do góry.

  4. Z wyczuciem osypuj ją ziemią tak, aby nie przechyliła się.

  5. Podlej sadzonkę wodą.

  6. Zakup specjalne koszyczki, aby uniknąć spotkania z gryzoniami.

Sadzonki należy podlać tylko raz. Jesienna aura to idealne warunki dla rozwoju przyszłego tulipana. W celu ewentualnego wzmocnienia rośliny, należy zaaplikować odżywkę. Gotowe!

Emerytura pomostowa (zdjęcie ilustracyjne) Emerytura bez podatku tabela 2021 - zysku nie odczuje każdy senior

Więcej o: