Czego nie kupować w sieciówkach tylko w lumpeksach? Możesz zaoszczędzić naprawdę sporo

W sieciówkach ceny w ostatnim czasie nieco podskoczyły do góry. Zwykły t-shirt za 29 zł? Jeansy za 150 zł? A co jeśli w lumpeksie można znaleźć podobne ubrania, które są znacznie tańsze? Zobaczcie, co warto kupować w second-handach!

Kupowanie w lumpeksach stało się trendy. Niektóre profile na Instagramie wymyślają nawet wyzwania dla fanów kupowania w second-handach. Zadaniem jest znalezienie podobnych ubrań, które obecnie znajdują się w sieciówkach. Po co? Po to, żeby nie przepłacać. Zobaczcie, czego warto szukać w lumpeksach! 

Zobacz wideo

T-shirty, bluzki na ramiączkach, crop topy

Tego w second-handach jest najwięcej. Na wieszakach z t-shirtami czasem można trafić na niemalże identyczne ubrania. Niekiedy nawet te same, które obecnie są w sklepach. Ceny za zwykłą koszulkę zaczynają się od mniej więcej 15 zł, a kończą nawet na 50 zł. W lumpeksie za podobne ubrania zapłacimy około 5 zł za sztukę. 

Koszulka ZaraKoszulka Zara fot. materiały prywatne

Koszulka Zara w sklepie 35,90 zł, ta sama koszulka w lumpeksie 4,90 zł.

Jeansy

Kupowanie jeansów w lumpeksie nie jest łatwą sztuką, bo rozmiarówka jest tak rozbieżna, że czasem ciężko nam trafić ze swoim rozmiarem, ale warto szukać. Coraz częściej na wieszakach w secon-handach można znaleźć spodnie z Zary, H&M, Mango, a nawet Levi'sa. Ceny w sklepach zaczynają się od 119 zł, a kończą nawet na 600 zł. W lumpeksie jeansy możemy kupić już za kilkanaście, a czasem nawet kilka złotych.

Jeansy MangoJeansy Mango fot. materiały prywatne

Jeansy Mango w sklepie 139,99 zł, podobne jeansy Mango w lumpeksie 10 zł.

Marynarki 

Jesień to dobra pora roku na szukanie marynarki w lumpeksach, bo nawet te sklepy wymieniają swój asortyment na kolekcję jesienną. Znam osoby, które potrafią trafić na piękne aksamitne marynarki za kilka złotych, ale zwykle w lumpeksie za marynarkę trzeba zapłacić od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. W sieciówkach marynarki zazwyczaj kosztują około 150-300 zł. 

Marynarka MangoMarynarka Mango fot. materiały prywatne

Marynarka Mango w sklepie 299 zł, podobna marynarka Mango w lumpeksie 25 zł.

Ubrania dla dzieci

Najwięcej zaoszczędzić można w lumpeksach właśnie na ubraniach dla dzieci. W popularnych sklepach czasem za zwykłą bluzę trzeba zapłacić 50 zł, a w second-handzie kosztuje około 5-8 zł. Wszystko dlatego, że ubranka dziecięce są po prostu bardzo lekkie i nawet w dniu dostawy będą kosztować grosze. 

Bluza dziecięca H&MBluza dziecięca H&M fot. materiały prywatne

Bluza z kapturem H&M w sklepie 59,99 zł, podobna bluza H&M w lumpeksie 5 zł.

Więcej o: