Przetrzyj żelazko paracetamolem. Efekt cię zachwyci

Paracetamol to znany lek przeciwbólowy, który znajdziemy w niemal każdej domowej apteczce. Jak się jednak okazuje, popularny medykament świetnie sprawdzi się także poza nią. Dzięki niemu skutecznie usuniemy zabrudzenia z żelazka, sprawiając, że będzie wyglądało jak nowe.

Niemal każdemu z nas zdarzyło się choć raz przypalić ubranie żelazkiem - zbyt wysoka temperatura, chwila nieuwagi i gotowe. Niestety, pozostawione na sprzęcie zabrudzenia są naprawdę trudne do usunięcia, a przy tym mogą spowodować uszkodzenia kolejnych tkanin. Jak się więc ich pozbyć?

Zobacz wideo

Jak usunąć zabrudzenia z żelazka? Wypróbuj paracetamol

Najpopularniejszym domowym sposobem jest bez wątpienia wykorzystanie w tym celu sody oczyszczonej, którą posypujemy powłokę żelazka, pocierając ją następnie wilgotną ściereczką. To jednak nie jedyny domowy patent na usunięcie takich zabrudzeń. Jak się okazuje, niezwykle skutecznym w tym przypadku jest właśnie paracetamol.

Czego nie kupować w sieciówkach tylko w lumpeksach? Czego nie kupować w sieciówkach tylko w lumpeksach? Możesz zaoszczędzić naprawdę sporo

Wystarczy ustawić żelazko na średnią temperaturę i za pomocą szczypiec pocierać tabletką (nie kapsułką!) o powierzchnie urządzenia. Kiedy tabletka się stopi, przecieramy powierzchnie szmatką. Medykament zawiera dwutlenek krzemu, który pod wpływem wysokiej temperatury uwalnia się,  sprawiając, że ślady powstałe po przypaleniu materiału stają się łatwe do usunięcia.

To naprawdę skuteczny i szybki sposób na rozwiązanie tego uporczywego problemu, który wypróbowało już wiele zadowolonych internautów i internautek. 

Mateusz Damięcki Mateusz Damięcki zdjął koszulkę po treningu na siłowni. Fanka: Brak mi słów

Więcej o: