Krzewy ozdobne do ogrodu. Spraw, aby twoje podwórko było piękne nawet jesienią

Jesień skrywa w sobie wiele uroków. Jednym z nich są niektóre krzewy ogrodowe, dzięki którym nasze podwórka przybierają niesamowitych kolorów. Które z nich sprawdzą się najlepiej podczas chłodniejszych pór roku?

Choć jesień zwykle kojarzy się nam z wielokolorowymi liśćmi opadającymi na ziemię i opustoszałymi gałęziami drzew, nasz ogród może zachować odrobinę wiosny. Istnieje wiele roślin, które dopiero w chłodniejszym okresie emanują swoim największym pięknem. Które z nich będą prezentowały się najpiękniej? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Zdrowotny ogród. Te rośliny oczyszczą powietrze w domu

Krzewy ozdobne do ogrodu na jesień. Perukowiec

Perukowiec pochodzi z rodziny krzewów nanerczowatych. Charakteryzuje go zaokrąglony pokrój oraz duże jajowate liście, które różnią się kolorem w zależności od odmiany. Co ciekawe, jesienią jego barwy robią się intensywniejsze. Latem pokrywają go ażurowe owoce przypominające peruki, stąd nazwa. Perukowiec wymaga niezbyt żyznej, wapiennej gleby oraz słonecznego środowiska. Wiele osób uważa, że to jedna z najbardziej wyjątkowych roślin, które dotąd mogły pojawić się w naszych ogrodach.

 

Jesienne krzewy ozdobne do ogrodu. Irga

Wyróżnia się ok 400 gatunków Irgi, która należy do rodziny różowatych. Może mieć wiecznie zielone liście, które ozdobią nasz ogród nawet w czasie mroźnej zimy. Krzew jest płomienisty, posiada bardzo jesienne kolory balansujące pomiędzy czerwienią a pomarańczą. Co ciekawe, dopiero jesienią na jej gałęziach zaczynają pojawiać się małe owoce w kolorze czerwieni, purpury lub jagody. Najlepiej posadzić ją w nasłonecznionym miejscu.

 

Jesienne krzewy ozdobne do ogrodu. Kalina

W ogrodach Kaliny pojawiają się głównie w odmianie koralowej, hardowinie i japońskiej. Charakteryzuje je biały kolor kwiatów zebranych w baldachy. Według wielu jesienią Kaliny są niesamowicie ozdobną rośliną, przyjmującą żółtopomarańczową barwę. Grona, które posiada, mogą przybierać kolor czerwieni, czerni lub pomarańczy. Ten krzew lubi nasłonecznione miejsca, ale radzi sobie także w półcieniu. Podłoże powinno być przepuszczalne i zasobne w składniki pokarmowe.

Więcej o: