Posyp materac sodą oczyszczoną. Genialny trik, którego efekt cię zachwyci

Soda oczyszczona to uniwersalny produkt, który doskonale sprawdza się także poza kuchnią. Wyczyścisz nią przypalone żelazko, czy wnętrze pralki. Jak się okazuje, świetnie sprawdza się także jako specyfik do odświeżenia materaca.

Choć regularnie zmieniamy i pierzemy pościel, zapominamy przy tym o materacu, w którym przecież również gromadzą się roztocza i bakterie. Jego czyszczenie nie należy jednak do najłatwiejszych, stąd wiele osób odwleka tę czynność na bliżej nieokreśloną przyszłość. Na szczęście, istnieją jednak domowe sposoby, które znacznie ułatwią nam to uciążliwe zadanie.

Zobacz wideo

Jak wyczyścić materac? Posyp go sodą oczyszczoną

Choć pozornie materac może wydawać się czysty, w rzeczywistości jest siedliskiem brudu, zarazków i bakterii, które mogą powodować negatywne skutki zdrowotne, jak astma, alergia, czy stany zapalne skóry. Dlatego ważne jest, by regularnie go czyścić, nie tylko z widocznych gołym okiem plam. I właśnie tutaj przychodzi z pomocą soda oczyszczona, która skutecznie zwalczy żyjące w materacu drobnoustroje.

W tym celu wystarczy zdjąć pościel z materaca i obficie posypać go sodą oczyszczoną, dokładnie rozprowadzając ją po całej jego powierzchni. Następnie zostawiamy tak materac na kilka godzin, a po ich upływie dokładnie go odkurzamy. Soda wchłonie w tym czasie wilgoć oraz roztocza.

Z kolei trudniejsze do usunięcia plamy, możemy zwalczyć mieszanką z 3 łyżek sody oczyszczonej, szklanki wody utlenionej oraz kropli płynu do mycia naczyń. Przygotowany w ten sposób roztwór nakładamy na gąbkę, którą następnie przecieramy powierzchnię materaca. Wypróbujecie?

Więcej o: