Dodaj do prania dwie łyżki soli. Efekt totalnie cię zaskoczy

Sól najczęściej dodajemy do przyprawiania potraw. Jest to praktyka znana nam od lat, ale czy wiedzieliście, że można ją również zastosować przy robieniu prania? Zobaczcie jakiego efektu możecie się spodziewać!

Sól jest jednym z najtańszych i powszechnie dostępnych produktów wykorzystywanych w kuchni. Doprawiając dania solą, wydobywamy z nich kwintesencję smaku. Ten produkt jest również doskonałym konserwantem. Okazuje się, że ma ona również wiele innych zastosowań, a jedno z nich zaraz wam przedstawimy. 

Zobacz wideo

Dodaj dwie łyżki soli do prania. Efekt jest zaskakujący 

Gdyby zapytać naszych babci czy znały trik solą dodawaną do prania, to z pewnością odpowiedziałyby, że tak. Kiedyś, kiedy na rynku nie było dostępnych tylu produktów do prania, trzeba było sobie radzić tym, co akurat było dostępne w sklepach. A, że w sklepach nie było prawie nic, to czasem rozwiązań szukało się np. w kuchni. I tak kobiety do prania zaczęły dodawać sól. Po co? Żeby np. firany czy obrusy zyskały śnieżnobiały kolor, a także do odplamiania. 

Jaki efekt uzyskamy po wsypaniu dwóch łyżek soli do prania? Przede wszystkim nasze ubrania zyskają świeży wygląd, a uporczywe plamy znikną. Mówi się, że sól można stosować tylko przy praniu jasnych lub białych ubrań. To mit! Ten produkt można z powodzeniem wykorzystać także przy praniu tych kolorowych. Wówczas ożywi on kolor i będzie zapobiegać blaknięciu. Pranie w soli pomaga również zniwelować przykry zapach dymu papierosowego czy swąd wilgoci. 

Sól na plamy 

Sól świetnie poradzi sobie z odplamianiem nawet tych najgorszych plam z wina, czy krwi. Przede wszystkim świeżego zabrudzenia nie należy przemywać ciepłą wodą, a zimną. Później plamę wystarczy posypać solą i zostawić na około 6-8 godzin. Po tym czasie po zabrudzeniach nie powinno być śladu. Natomiast dobrze jest po takim zabiegu wyprać ubrania jak zwykle w pralce

Więcej o: