Ile dać na chrzest? Wiele osób ma z tym problem. "Po co takiemu małemu dziecku koperta?"

Ile dać na chrzest? Podobnie jak w przypadku prezentów weselnych kwestia ta wzbudza wątpliwości. Podpowiadamy, jaka kwota będzie odpowiednia.

Matka oraz ojciec chrzestny kupują dziecku prezenty - zazwyczaj są to pamiątki chrztu. Oprócz tego zdarza się, że wręczają inne podarunki - na przykład ubrania, zabawki, artykuły dziecięce, itp. W ostatnich latach coraz częściej rodzice chrzestni oraz inni goście decydują się także na prezenty w formie pieniężnej.

Zobacz wideo Piróg nie chciałby zostać chrzestnym dziecka Krupy:

Ile dać na chrzest?

Podobnie jak w przypadku prezentów ślubnych wszystko zależy od tego, kim jesteśmy dla osoby, którą obdarowujemy. Przyjęło się, że goście, którzy pojawiają się na chrzcie, dają w kopercie około 300 złotych od pary. Z kolei w przypadku singli powinno to być 100-200 złotych. 

Ile dać na chrzest? Dziadkowie dziecka

Jednak kwota ta jest już inna w przypadku dziadków oraz rodziców chrzestnych. Wówczas wypada dać już znacznie więcej. Ile do koperty powinni włożyć dziadkowie? Na forach internetowych może spotkać się z opinią, że jeśli nie obdarowują wnuka prezentami, powinni włożyć do koperty nie mniej niż 500 złotych.

Ile dać na chrzest? Rodzice chrzestni

Na jeszcze większy wydatek powinni przygotować się rodzice chrzestni. W tym przypadku często radzi się, by do koperty włożyć 700-800 złotych (czyli 350-400 złotych od osoby). Warto jednak pamiętać, że sytuacja wygląda inaczej, gdy chrzestni są na przykład studentami i taka kwota byłaby dla nich sporym obciążeniem finansowym. 

Ile dać na chrzest? "Po co takiemu małemu dziecku koperta?"

Temat wzbudza ogromne zainteresowanie. Pod jednym z artykułów na ten temat na Facebooku Gazeta.pl pojawiło się wiele komentarzy. Oto najciekawsze opinie, które pojawiły się w dyskusji.

Po co takiemu małemu dziecku koperta? Kupić pamiątkę.
Katolicyzm po polsku. Wszystko dla pieniędzy.
Do chrztu to powinien przystępować dobrowolnie, świadomy człowiek. Prezenty dla obdarowanego są bez znaczenia.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: