Sprzątanie świata 2021 - kiedy się odbędzie? Za chwilę finał akcji

Akcja sprzątanie świata 2021 - informacje. Już wkrótce wielki finał projektu, którego celem jest dbanie o naszą planetę. Po raz 28. obywatele wyruszą w teren, aby posprzątać Polskę wspólnymi siłami. Wciąż można się zapisać. W jaki sposób?

Ta inicjatywa to część międzynarodowego ruchu „Clean Up The World", który powstał w Australii. Prawie 40 milionów wolontariuszy z całego świata jest zaangażowanych w akcję. Inicjatorką Sprzątania świata w Polsce jest Mira Stanisławska-Meysztowicz. Rozwój tej koncepcji w Polsce przerósł jej najśmielsze oczekiwania:

Zobacz wideo Sprzątanie dna Bałtyku wraz z nurkami
Kiedy 27 lat temu inicjowałam tę Akcję w Polsce, nie spodziewałam się, że dołączy do mnie tyle osób, firm, organizacji, szkół. Dziękuję, że w 3. weekend września każdego roku razem możemy posprzątać Polskę. Połączyło nas sprzątanie świata, więc i tym razem zróbmy wiele dobrego dla Matki Ziemi.

Sprzątanie świata 2021 - kiedy ma miejsce? Data akcji

Finał akcji odbywa się w trzeci weekend tego miesiąca, czyli 17-19 września. Grupy chętne do zarejestrowania się mogą skorzystać z formularza dostępnego na stronie fundacji Nasza Ziemia. Dzięki wypełnieniu formalności, będzie można uzupełniać wyniki działań terenowych, skorzystać z niezbędnych wskazówek przy sprzątaniu planety oraz dołączyć do tegorocznych wyników Akcji Sprzątanie świata – Polska. Na zaangażowanych czeka również certyfikat. 

Loteria szczepionkowa (zdjęcie ilustracyjne) Loteria szczepionkowa - wyniki losowania 15.09.21. Znamy zwycięzców

Akcja Sprzątanie świata 2021 - jakie są założenia projektu?

Hasło tegorocznego sprzątania brzmi następująco: "Myślę, więc nie śmiecę". Twórcom projektu nie zależy na samym sprzątaniu, a na tym, aby nie powodować szkody dla środowiska poprzez śmiecenie. Warto zwrócić uwagę na właściwą segregację odpadów. Miejsca, w których zadbało się o planetę, warto oznaczyć hasztagiem #SSP2021. Dzięki temu osoby, które nigdy nie słyszały o akcji, zainteresowane tajemniczym napisem, będą mogły zgłębić wiedzę na temat sprzątania środowiska.

500 plus zdjęcie ilustracyjne, pieniądze Ceny rosną szybciej, niż oczekiwano. Inflacja jest najwyższa od 20 lat

Więcej o: