Ewa Chodakowska nie chce mieć dzieci. Jak zareagował jej mąż? "Dał mi pół roku"

- Któregoś wieczoru usiadłam z nim i przedstawiłam mu swój plan oraz pomysł na życie. Zadeklarowałam, że nie planuję macierzyństwa. On dał mi jasno do zrozumienia, abym przemyślała ten temat - wyznała Ewa Chodakowska w programie "Miasto kobiet".

Ewa Chodakowska to jedna z najpopularniejszych trenerek fitness w naszym kraju. Na swoim profilu na Instagramie, który obserwuje już ponad 1,9 mln osób, regularnie organizuje wyzwania treningowe, dzieli się zdrowymi przepisami, a także udziela porad dotyczących różnych problemów, z którymi zmagają się współczesne kobiety. Chodakowska oprócz płyt z treningami, wydała także kilka książek: "Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską", "Rok z Ewą Chodakowską: twój dziennik fitness", "Przepis na sukces Ewy Chodakowskiej: moje wybory, moja dieta, moje ćwiczenia: 150 przepisów".

Trenerka nie boi się wypowiadać na tematy, które w naszym kraju wzbudzają kontrowersje. Niedawno zdradziła, że od lat jest nieustannie pytana o to, kiedy zostanie mamą. Chodakowska nie ukrywa, że takie pytania nie pozostają dla niej obojętne, a wręcz ją denerwują. Kochane kobiety, nie próbuję zastąpić dziecka psem. Po prostu nie mam dzieci. Po prostu mam psa. Jedno nie ma nic wspólnego z drugim. Mam prawo nie mieć dzieci. I mam prawo - no i tu skandal - być i czuć się przy tym kobietą spełnioną. Podziwiam i chylę czoła przed każdą matką, co nie znaczy, że jest to jedyna droga - wyznała na Instagramie.

Zobacz wideo Ewa Chodakowska nie chce mieć dzieci. "Bałam się o tym mówić"

"Nie dzieliłam się jeszcze tą informacją z moimi odbiorcami"

Trenerka wystąpiła ostatnio w programie "Miasto kobiet" na TVN Style. Opowiedziała między innymi o tym, jak podjęła decyzję o tym, że nie chce mieć dzieci. Zdradziła także, jak zareagował na to jej mąż. - Nie dzieliłam się jeszcze tą informacją z moimi odbiorcami. Kiedy mieszkałam ze swoim mężem, wiedziałam, jakie kroki będą następować po sobie. Wiedziałam, że szykują się zaręczyny, że będziemy najpewniej razem, ale nie chciałam trzymać swojego męża w niepewności. Nie chciałam absolutnie w najmniejszym stopniu go oszukiwać - wspomniała. I jak podkreśliła, wcześniej jej mąż wspominał, że chciałby założyć rodzinę

 

- Któregoś wieczoru usiadłam z nim i przedstawiłam mu swój plan oraz pomysł na życie. Zadeklarowałam, że nie planuję macierzyństwa. On dał mi jasno do zrozumienia, abym przemyślała ten temat. Powiedział, że daje mi pół roku na to, abym się zdecydowała i określiła na sto procent i on wtedy podejmie decyzję - wyznała Chodakowska. 

"To było takie bardzo wyzwalające dla mnie i dla niego"

Po pół roku para wróciła do tematu. - Powiedziałam mu, że w tej kwestii nic się nie zmieniło. Więc jeśli chcesz się rozstać - to rozstańmy się lepiej teraz. Nie róbmy z tego dużo większej dramy, ślub, rozwód. Mój wtedy jeszcze chłopak powiedział: może cię zaskoczę, ale też nie chcę mieć dzieci w przyszłości. Musiał mieć tylko pewność w stu procentach, że w przyszłości nie zmienię zdania. Żeby nie było krzywdy i aby było jasne, podane jak na dłoni. Żeby ten aspekt został przegadany z każdej strony. To było takie bardzo wyzwalające dla mnie i dla niego - zdradziła Chodakowska.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: