Bulgotanie wydobywające się z wnętrza oraz wychłodzenie to główne oznaki świadczące o zapowietrzeniu grzejnika. Przyczyną tego problemu jest zazwyczaj niewłaściwe napełnianie instalacji centralnego ogrzewania.
Co należy zrobić w takiej sytuacji? Okazuje się, że odpowietrzanie grzejników to czynność, którą możemy wykonać samodzielnie bez pomocy specjalisty. Co istotne, nagromadzone w środku powietrze warto usunąć jak najszybciej. Powód? Z czasem może ono doprowadzić do rdzewienia poszczególnych elementów.
Co bardzo istotne, czynność wykonujemy tylko i wyłącznie wtedy, gdy grzejnik jest zimny. Jeśli o tym zapominamy, odpowietrzanie jest znacznie mniej efektywne. Jak więc odpowietrzyć kaloryfer? Podpowiadamy krok po kroku. Na samym początku zaopatrz się w niezbędne narzędzia. Będą to:
Najpierw ustaw zawór termostatyczny w zamkniętej pozycji i podłóż naczynie na wodę pod zaworem odpowietrzającym. Następnie delikatnie go odkręć śrubokrętem. Czekaj do momentu, aż zleci całe powietrze, z kolei ze szczeliny będzie wydobywała się wody. To znak, że kaloryfer został odpowietrzony. Na sam koniec możesz ponownie szczelnie zakręcić zawór odpowietrzający oraz odkręcić termostat do odpowiedniej pozycji.
Może cię także zainteresować: