Jak przestawić okna na tryb zimowy? Ten zabieg pomoże ci zaoszczędzić pieniądze

Zamiana trybu okien z letniego na zimowy może okazać się doskonałą opcją dla zaoszczędzenia energii i pieniędzy. Jak ustawić okna na tryb zimowy? To niesamowicie prosty zabieg. Podpowiadamy, co robić krok po kroku.

Jak odpowiednio przygotować na zimę swoje mieszkanie? Cóż, nie wiele osób wie, że pasowałoby zacząć od odpowiedniego ustawienia okien. Aktualnie okna PCV zwierają specjalną funkcję, dzięki której możemy regulować ich szczelność tak, by przepuszczały więcej powietrza latem, a zimą odpowiednią izolację. Czym jest tryb zimowy okien? Możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Jak ustawić okna na tryb zimowy? Dopasowanie szczelności okna do pory roku

Tryb zimowy okien możemy aktywować dzięki regulacjom uszczelki. Przy pomocy rolki regulującej, która zwykle występuje w formie bolca, kontrolujemy stopień rozszczelnienia okna, co wpływa na przepływ powietrza pomiędzy środowiskiem zewnętrznym a naszym pomieszczeniem. W ramach trybu zimowego redukujemy luz uszczelki, a to wpływa na mniejsze zużycie energii. Czyli co zaoszczędzone, to nasze. To rozwiązanie jest niezwykle proste. Bolce są rozstawione w dosyć sporych odstępach i posiadają nieregularny kształt. W zależności od swojego ustawienia mocniej lub lżej dociskają uszczelkę, która znajduje się na ramieniu okna.

Jak przestawić okna na tryb zimowy? Proste rozwiązanie na zaoszczędzenie energii

Zmiana trybu okien na zimę nie jest wielką filozofią. Jedyne, co musimy zrobić, to przestawić bolce o 90 stopni względem poprzedniego ułożenia. Niezbędne jednak może okazać się tutaj wykorzystanie specjalnego klucza, ale wiele osób uważa, że nie jest to konieczne. Czasami wystarczy zrobić to po prostu przy użyciu palców, śrubokręta lub kombinerek. Jeśli grubsza strona bolca będzie ułożona w stronę uszczelki, wówczas możemy być pewni, że misja zakończyła się sukcesem.

Dzięki temu zabiegowi możemy zaoszczędzić sporo energii, ze względu na to, że z pomieszczenia wytrąci się mniej ciepła, a co za tym idzie, zmniejszymy koszty ogrzewania.

Więcej o: