Jak przywrócić kolor ubraniom? Dolej do prania ten napój

Piwo to popularny napój alkoholowy, który ma wiele zaskakujących zastosowań w gospodarstwie domowym. Świetnie sprawdza się do marynowania mięsa, pielęgnacji roślin, czy nawet sprzątania. Okazuje się też, że doskonale nada się również do prania, przywracając kolor wyblakłym ubraniom.

Piwo jest jednym z najczęściej spożywanych alkoholi na świecie. Pozyskuje się go w wyniku fermentacji alkoholowej brzeczki piwnej - wodnego wyciągu ze słodu browarnego z dodatkiem chmielu. I choć jego amatorzy cenią go przede wszystkim za smak i aromat, słynny napój ma wiele różnych, często zaskakujących, zastosowań - świetnie nadaje się do marynowania mięsa, nabłyszczania liści roślin, czy jako odżywka do włosów.

Zobacz wideo

Jak przywrócić kolor ubraniom? Dolej piwo do prania

Chcąc utrwalić kolor ubrań, często sięgamy po specjalnie do tego przeznaczone chemiczne specyfiki. Jak się jednak okazuje, istnieje jednak bardziej naturalny sposób, pozwalający ubraniom zachować intensywne kolory i jest nim właśnie kąpiel piwna.

Jak ją przygotować? Wystarczy, że na kilka godzin zamoczysz ubrania w płukance z piwa i letniej wody, wymieszanych w równych proporcjach 1:1, a następnie wypierzesz je w pralce.

The Best of New BeautyRuszył plebiscyt "The Best of New Beauty 2021". Głosujcie na swoich ulubieńców

Kąpiel piwna nie tylko utrwali kolor ubrań, ale także go wzmocni, a efekty będą widoczne już po pierwszym zastosowaniu. Nie musisz się także martwic specyficznym zapachem napoju, który łatwo usuniesz, piorąc później ubrania.

Co więcej, kąpiel piwna świetnie sprawdzi się także przy spranej odzieży w czarnym kolorze. Przywróci im intensywny kolor, sprawiając, że będą wyglądać, jak tuż po zakupie.

Wypróbujecie?

Dorota Szelągowska pochwaliła się swoim salonem. Fani zachwyceni: Pięknie! (zdjęcie ilustracyjne)Dorota Szelągowska pochwaliła się swoim salonem. Wnętrze podzieliło fanów

Więcej o: