Zmiana czasu na zimowy 2021. Kiedy przestawimy zegarki? Tym razem śpimy o godzinę dłużej

Zmiana czasu z letniego na zimowy zawsze napawa nas pewnego rodzaju optymizmem. W końcu śpimy o godzinę dłużej. Kiedy przestawimy zegarki tym razem?

Jesień już powoli przejmuje władzę nad światem. Dni stają się coraz krótsze, a wieczory coraz chłodniejsze. To doskonały czas na to, by skupić się na sobie. Kocyk, książka, cynamonowa świeczka i wielki dzban imbirowej herbaty – brzmi jak dzień idealny. Największym atutem tej pory roku jest jednak to, że śpimy o godzinę dłużej. Kiedy zmiana czasu z letniego na zimowy w 2021?

Zobacz wideo Zmiana czasu może być śmiertelna w skutkach

Zmiana czasu na zimowy 2021. Kiedy jest pierwszy dzień jesieni?

Dziś pierwszy dzień jesieni. 22 października budzi w nas nostalgię, którą powinnyśmy wykorzystać jako czas przeznaczony na osobisty rozwój i uspokojenie codziennego wiru spraw. Nie bez znaczenia dla naszego organizmu będzie także zmiana czasu z letniego na zimowy. Śpimy o godzinę dłużej! To zawsze napawa społeczeństwo optymizmem. W tym roku zegarki przestawimy w weekend z 30 na 31 października z godziny 3:00 na 2:00. Dni staną się krótsze, a my zyskujemy godzinę gratis. Jednak czy to ostatnia tego typu zmiana?

Zmiana czasu z letniego na zimowy. Czy ostatni raz przestawiamy zegarki?

Już jakiś czas temu w Parlamencie Europejskim na tapet wszedł temat szkodliwości zmiany czasu z letniego na zimowy i z zimowego na letni. Wiele państw członkowskich Unii Europejskiej kategorycznie odmawiało pozostania w takim stanie rzeczy. Zimowa zmiana 2021 miała być wówczas ostatnią. Zgodnie z badaniami, które przeprowadziło CBOS w 2019 roku, wielu Polaków uważa przestawianie zegarków za czynność zupełnie niepotrzebną. Większość z nich proponowała na stałe pozostać przy czasie letnim.

Niestety pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wprowadzenia zmian w tym zakresie. Cały świat nagle stanął w miejscu – oczywiście oprócz zegarków. Mimo to temat ich przestawiania pozostał zepchnięty na drugi plan. Dyskusja ucichła, a my po raz kolejny z pokorą zmieniamy czas.

Więcej o: