Harry wspomina księcia Filipa i jego związek z królową Elżbietą. "Nigdy nie widziałem tak zakochanych w sobie osób"

Stacja BBC, by uczcić pamięć zmarłego w kwietniu księcia Filipa, nagrała specjalny program "Książę Filip. Rodzina królewska pamięta", w którym jego bliscy oddali mu hołd, dzieląc się wspomnieniami z życia małżonka królowej Elżbiety. - Najbardziej brakuje mi jego poczucia humoru - wyznał książę Harry.

Premiera programu poświęconego zmarłemu księciu Filipowi odbędzie się już dziś, 22 września na kanale BBC One, jednak już wcześniej do sieci trafiła zapowiedź produkcji. W dokumencie znajdą się m.in. materiały pochodzące z prywatnego archiwum rodziny królewskiej, a także wywiady z dziećmi i wnukami księcia Filipa.

Zobacz wideo

"Najbardziej będzie go brakować mojej babci"

- Mieliśmy szczęście, mając go przez prawie 100 lat - powiedział książę Karol, na którego szczególnie wpłynęło odejście ojca. Oprócz niego w produkcji udział wzięli także, jego synowie - William i Harry.

- Najbardziej brakuje mi jego poczucia humoru. Ale najbardziej będzie go brakować mojej babci, bo wiem, jak silna więź ich łączyła. Wierzę jednak, że bez niego również da sobie radę. (...) Byli najbardziej uroczą parą, jaką kiedykolwiek spotkałem. Nigdy nie widziałem tak zakochanych w sobie osób, które od najmłodszych lat poświęciły swoje życie służbie - wyznał Harry, odnosząc się do wyjątkowej więzi łączącej jego dziadków.

Jak donoszą zagraniczne media, jego stosunki z dziadkiem w ostatnich miesiącach życia miały należeć do oziębłych ze względu na kontrowersyjną decyzję wnuka o opuszczeniu rodziny królewskiej i wyprowadzce do Stanów Zjednoczonych. Z kolei na miesiąc przed śmiercią dziadka, wraz z żoną udzielił on głośnego wywiadu Oprah Winfrey, w którym wspólnie oskarżyli rodzinę królewską o rasizm.

Więcej o: