Wsyp pieprz do pralki. Efekt cię zachwyci

Pieprz to popularna przyprawa, która znalazła szerokie zastosowanie w kuchni. Dodaje się go do zup, sosów, mięsa, czy warzyw. Jak się jednak okazuje, można wykorzystać go także na inne, nieco zaskakujące sposoby. Sprawdźcie, dlaczego warto wsypywać go do pralki.

Pieprz jest przyprawą znaną na całym świecie. Jego amatorzy cenią go za smak i aromat, a także lecznicze właściwości. Jak się jednak okazuje, popularną przyprawę możemy wykorzystać także poza kuchnią.

Zobacz wideo

Jak przywrócić kolor spranym ubraniom? Dodaj do prania czarny pieprz

Dodanie do prania pieprzu ma pomóc zachować ubraniom ich oryginalny, intensywny kolor. Ten trik zalecany jest przede wszystkim podczas prania czarnych lub kolorowych ubrań. Jak to zrobić?

Wystarczy wsypać do bębna pralki łyżeczkę zmielonego czarnego pieprzu lub umieścić go w specjalnym woreczku, który następnie włożymy do bębna wraz z ubraniami. Pieprz połączy się ze środkiem piorącym, zbierając jego nadmiar z pranych ubrań. 

The Best of New BeautyRuszył plebiscyt "The Best of New Beauty 2021". Głosujcie na swoich ulubieńców

To właśnie nadmiar detergentów odpowiedzialny jest za blaknięcie ubrań. Zbierając je, będziemy mogli więc na dłużej cieszyć się intensywną barwą ulubionej odzieży.  Po praniu wystarczy, że strzepniemy resztki pieprz z ubrań i gotowe. Nie musimy martwić się też o intensywny zapach przyprawy, ponieważ płyn do płukania skutecznie go maskuje.

Podobne działanie ma wykazywać także kąpiel piwna, która ma nie tylko ochronić kolor ubrań przed blaknięciem, ale także znacząco go wzmocnić. Jak ją przygotować? Przeczytasz tutaj.

Dorota Gardias już po wycięciu guza piersi. Zdradziła, jak czuje się po operacjiDorota Gardias gorzko o walce z nowotworem. Ma żal do lekarza. ?Byłam wkurzona"

Więcej o: