Nietypowy pomysł pary młodej. Weselni goście chcąc znaleźć swoje miejsca musieli rozwiązać zadania matematyczne

Para Brytyjczyków postanowiła zrobić swoim gościom weselnym małego psikusa. Aby znaleźć swoje miejsca przy stole, musieli oni rozwiązać zadania matematyczne, które zostały umieszczone pod ich nazwiskami na specjalnej tablicy postawionej przy wejściu do sali.

Na nietypowy pomysł wpadła panna młoda, Gemma. - Uwielbiam matematykę, która od zawsze była moim ulubionym przedmiotem, więc kiedy zastanawialiśmy się, jak sprawić, by ślub był dla nas wyjątkowy, Gemma przypomniała sobie plan stołu, który widziała na weselu w Kanadzie 10 lat temu i wydało jej się to świetnym sposobem na urozmaicenie naszego dnia - wyznał pan młody, James Sherred, który z zawodu jest nauczycielem matematyki w liceum.

Zobacz wideo

Para młoda zmusiła gości do rozwiązywania zadań matematycznych

- Zaczęło się co prawda od żartu, ale potem zdaliśmy sobie sprawę, że to fajny pomysł, który mieliśmy nadzieję, zachęciłby ludzi do rozmowy - dodał Sherred w rozmowie z "The Mirror".

W razie problemów, dla gości przygotowano kalkulator, którym mogli się wspomóc w trakcie rozwiązywania zadań. Z kolei dla tych, którzy dostali nieco trudniejsze równania, przygotowano także dodatkowe wskazówki, a pan młody jeszcze przed ślubem poprosił niektórych gości o odświeżenie sobie pewnych matematycznych zawiłości.

The Best of New BeautyRuszył plebiscyt "The Best of New Beauty 2021". Głosujcie na swoich ulubieńców

James przygotował także nieco łatwiejsze zadania dla gości, którzy jego zdaniem mogliby mieć poważny problem z rozwiązaniem trudniejszych równań. - W ramach żartu dałem mojemu bratu najłatwiejsze zadanie, każąc mu dodać 1 do 1. Nawet mój czteroletni siostrzeniec musiał rozwiązać 2+2 - żartował Sherred.

Dla swojego szwagra, który jest zapalonym fanem piłki nożnej, przygotował z kolei równanie, nawiązujące do numeru koszulki jego ulubionego piłkarza, a dla kolegów, którzy również zawodowo zajmują się matematyką, ułożył naprawdę skomplikowane zadania. - Żałowaliśmy, że nie widzieliśmy reakcji ludzi, od razu po zobaczeniu tablicy, ale była ona głównym przedmiotem żartów tamtej nocy - opowiadał pan młody.

- Przyjaciołom i rodzinie naprawdę spodobał się ten pomysł. Powiedzieli, że mimo początkowej paniki, wszystkim udało się rozwiązać równania i nikt nie chodził głodny - zapewnił żartobliwie Sherred. 

 

Plany rządu PiS. Drastycznie mniejsze odprawy dla zwalnianych. Większa płaca minimalna. Na zdjęciu: robotnik podczas prac drogowych w Opolu, 12 stycznia 2018Minimalne wynagrodzenie 2022. Ile będziemy zarabiać w przyszłym roku?

Więcej o: