W Polsce będzie obowiązywał całkowity zakaz aborcji? Do Sejmu trafił właśnie kolejny projekt

Niebawem posłowie ponownie zajmą się tematem całkowitego zakazu aborcji w Polsce. Kolejny projekt w tej sprawie trafił właśnie do Sejmu. - Mamy nadzieję, że wszyscy posłowie, którzy odwołują się do moralności chrześcijańskiej, a także ci, którzy podkreślają przywiązanie do Konstytucji, poprą projekt "Stop aborcji" - powiedział prezes Fundacji Pro.

W środę Fundacja Pro-Prawo do Życia złożyła w Sejmie projekt "Stop aborcji 2021". Podpisało się pod nim prawie 130 tysięcy osób. Zdaniem autorów projektu obecnie prawna ochrona życia poczętego jest w naszym kraju fikcją. Poza tym nie podoba im się m.in. to, że "matka dziecka poczętego nie jest traktowana jako sprawca przestępstwa aborcyjnego, nawet gdyby zabiła dziecko w najbardziej okrutny sposób".

Zobacz wideo Piekło kobiet. "Jeśli chodzi o aborcję, to jesteśmy pod ścianą"

Chcą zrównania aborcji z zabójstwem

Działacze chcą zmienić kodeks karny tak, by aborcja była w naszym kraju równoznaczna z zabójstwem. W uzasadnieniu swojego projektu stwierdzają, że należy za przerwanie ciąży karać kobiety, lekarzy oraz "lobby aborcyjne". Z kolei jeden z paragrafów, który miałby być zmieniony, sugeruje, że karane mogłoby być również poronienie. Byłoby to możliwe w sytuacji, jeśli wymiar sprawiedliwości stwierdzi, że "nie dochowa ostrożności, jakiej wymaga się od osoby w jej stanie".

Wadliwe zapisy kodeksu karnego powodują, że co roku, tysiące dzieci w Polsce są bezkarnie zabijane. Mafie aborcyjne działają jawnie i jawnie oferują pigułki śmierci w internecie i na ulicach polskich miast. Ostrożne szacunki mówią o 30 tys. ofiar rocznie

- czytamy w informacji prasowej Fundacji Pro. Z kolei w czasie konferencji prasowej jej prezes Mariusz Dzierżawski powiedział:

Mamy nadzieję, że wszyscy posłowie, którzy odwołują się do moralności chrześcijańskiej, a także ci, którzy podkreślają przywiązanie do Konstytucji, poprą projekt "Stop aborcji". Odrzucenie lub przewlekanie uchwalenia projektu będzie świadectwem obłudy.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: