Pies, który przyjaźni się z... sową. Fotografka uwiecznia wyjątkowe relacje zwierzaków

Owczarek belgijski Ingo oraz sowa o imieniu Poldi to jedni z bohaterów zdjęć niemieckiej fotograf Tanji Brandt. Jej pasją jest fotografowanie zwierząt, a także nietypowych relacji między nimi. Ingo i Poldi robią furorę na Instagramie, a ich zdjęcia zbierają tysiące polubień. - Niesamowite - komentują internauci.
Zobacz wideo Rozpieść swojego pupila bez wydawania pieniędzy

Tanja Brandt to pochodząca z Niemiec, wielokrotnie nagradzana fotografka oraz autorka bestsellerów. Popularność zdobyła uwieczniając wyjątkowe momenty ze zwierzętami w roli głównej. - Odkąd mogę raczkować w pieluchach, pasjonuję się zwierzętami. Zwierzęta w ogóle - zwłaszcza ptaki drapieżne i duże koty - a w szczególności psy. Myślę, że mówię ich językiem. Trudno mi sobie wyobrazić życie bez zwierząt, a jeśli ktoś nie lubi zwierząt, to prawdopodobnie nie zostanie ze mną na długo - pisze o sobie Tanja Brandt. 

Woodie - pies krwiodawcaPies oddawał krew przez 6 lat. Uratował życie blisko 90 czworonogom

Wyjątkowe zdjęcia przedstawiające przyjaźń psa i sowy

Tanja Brandt aktywnie prowadzi swoje media społecznościowe, w tym Instagrama, na którym zgromadziła ponad 380 tys. obserwujących. Na jej profilu zobaczyć można wiele ujmujących kadrów, jednak serca internautów podbiły szczególnie fotografie przedstawiające nietypową przyjaźń psa Ingo oraz sowy Poldi. 

 

- Fotografując zawsze jestem sam na sam z moimi zwierzętami. Nie używam żadnych przedmiotów zachęcających moich modeli do pozowania, na przykład smakołyków przyczepionych do obiektywu. Ingo jest psem bardzo, bardzo dobrze wyszkolonym. Wykonuje każde polecenie: głowa w dół, głowa w prawo, zatrzymaj się, usiądź, wszystko... ale niestety z ptakami to nie działa. W pewien sposób być może związek między Ingo i Poldi nie jest aż tak niezwykły. W tej parze pies jest obrońcą, a sowa słabszym stworzeniem. Poldi była najmniejszym pisklęciem wśród wszystkich sześciu braci i sióstr, wykluła się kilka dni później - hodowca chciał nawet wyrzucić jajo - czytamy słowa Tanj Brandt na portalu swiatobrazu.pl.

 

Psy gwiazdami internetuNajsłodsze pieski internetu. Te pupile robią furorę w sieci!

Pod postami z tą dwójką w roli głównej zwykle pojawiają się tysiące polubień oraz setki komentarzy:

Po prostu nigdy nie mam dość tych pięknych ujęć
To takie niesamowite
Wow, super urocze
Słodzaki... Wywołują uśmiech na mojej twarzy
Naprawdę kocham tę dwójkę. Poldi jest taka piękna, a Ingo wspaniałym starszym bratem

- czytamy w komentarzach pod postami.

Więcej o: