Włóż do butów obrane ziemniaki. Efekt z pewnością cię zaskoczy

Ziemniaki sprawdzają się nie tylko jako dodatek do obiadu. Choć mało osób zdaje sobie z tego sprawę, oprócz wielu zastosowań w kuchni, można je użyć również do wielu innych rzeczy. Sprawdź, co się stanie, kiedy obierzesz ziemniaki, włożysz je do butów i pozostawisz na noc.
Zobacz wideo Nieprzyjemnie pachnące buty to spory kłopot. Z tym trikiem się go pozbędziesz!

Nie ma wątpliwości, że ziemniaki to jeden z popularniejszych i bardziej lubianych produktów w naszych kuchniach. Wiele osób nie wyobraża sobie bez nich codziennego obiadu. Jednak wbrew pozorom ziemniaki nadają się nie tylko do jedzenia. Jak wiadomo, pomysłowość ludzka nie zna granic, dzięki czemu znaleziono dla nich także kilka innych zastosowań, które mogą okazać się niezwykle przydatne w codziennym życiu. Ziemniaki można bowiem wykorzystać m.in. w pielęgnacji włosów - ich sok skutecznie zapobiega wypadaniu i przyspiesza wzrost kosmyków.

Przekrój cebulę na pół i potrzyj nią dłonie lub stopy. Nie pożałujesz efektu (zdjęcie ilustracyjne) Przekrój cebulę na pół i potrzyj nią dłonie lub stopy. Nie pożałujesz efektu

Sposób na ciasne buty? Włóż do nich obrane ziemniaki. Efekt z pewnością cię zaskoczy

Skórzane buty cisną twoje palce u stóp, przez co aż odechciewa się w nich chodzić? To całkiem popularny problem szczególnie kiedy rozmiar stopy oscyluje między jednym a drugim numerem, a połówki rozmiaru nie są dostępne. Oczywiście możesz zanieść je do szewca, by ten za pomocą specjalnego kopyta nieco je rozciągnął, jednak można również wykorzystać pewien domowy sposób. 

Wystarczy, że przygotować jeden lub dwa duże ziemniaki (zależy od tego, czy chcesz rozciągnąć jeden, czy dwa buty), dokładnie je umyć i obrać myj je, a następnie wcisnąć w czubki butów tak, by rozpierały ich przednią część i pozostawić na noc. W tym czasie sok z ziemniaka zmiękczy i delikatnie rozciągnie skórę obuwia. Po ich wyjęciu wystarczy jedynie przetrzeć wnętrze buta wilgotną ściereczką. Należy jednak pamiętać, że ta metoda sprawdzi się tylko na butach wykonanych z naturalnej skóry. 

Spryskaj swoje buty lakierem do włosów. Efekt? Zaskakujący! Uwolni od uciążliwego problemu (zdjęcie ilustracyjne) Spryskaj swoje buty lakierem do włosów. Efekt tego triku jest zaskakujący

Co ciekawe, jest jeszcze jedna zaleta tego triku. Ziemniaki mają właściwości pochłaniające zapachy, dzięki czemu usuną przykry zapach z twojego obuwia.

Więcej o: