Wiek mentalny a znaki zodiaku. Ile naprawdę masz lat?

Zgodnie z astrologią, każdy znak zodiaku ma przypisane do siebie konkretne cechy, które odróżniają go od innych. Jak się okazuje, układ gwiazd w momencie naszego urodzenia, decyduje jednak o czymś jeszcze. A mianowicie o naszym wieku mentalnym, który może całkowicie różnić się od rzeczywistego.

Jak przekonują astrolodzy, każdy znak zodiaku symbolizuje inny etap życia. Sprawdź, czy Twój wiek mentalny pokrywa się z tym rzeczywistym.

Zobacz wideo

Baran: 1-7 lat

Impulsywny Baran uważany jest za najmłodszy znak zodiaku. Działa pod wpływem impulsu, łatwo poddaje się emocjom i nie potrafi zapanować nad złością. Z drugiej jednak strony jest bardzo energiczny i pełen dziecięcej ciekawości, która stale motywuje go do działania.

Byk: 7-14 lat

Temperamentne Byki symbolizują z kolei okres między dzieciństwem a wczesnym okresem dojrzewania. Odkrywają radość z posiadania i powoli uczą się dzielić. Nie jest to jednak ich mocną stroną i trudno im pogodzić się ze stratą dóbr materialnych, które wiele dla nich znaczą. Są przy tym bardzo sentymentalne i równo mocno, co do rzeczy, przywiązują się także do ludzi.

Bliźnięta: 14-21 lat

Bliźnięta reprezentują okres dojrzewania sięgający wczesnej dorosłości. Skupiają się przede wszystkim na rozwijaniu kontaktów towarzyskich i nade wszystko pragną przynależeć do grupy. Potrafią znaleźć wspólny język z każdą napotkaną osobą, a ich żądza przygód i żywiołowość przyciągają do nich ludzi niczym magnes. Niestety, bliźnięta szybko się nudzą i trudno im zaimponować.

Rak: 21-28 lat

Wrażliwe Raki reprezentują młodych dorosłych. Nade wszystko cenią sobie stabilizację i poczucie bezpieczeństwa, które próbują osiągnąć na każdej płaszczyźnie życia - w pracy, domu i w relacjach międzyludzkich. Są jednak niezwykle nieufne, a na ich przyjaźń trzeba zasłużyć, przez co bywają samotne. Przez całe życie bujają w obłokach, próbując odnaleźć swoje prawdziwe ja.

Lew: 28-35 lat

Pewne siebie Lwy pozbawione są kompleksów typowych dla nastolatków i idą przez życie z podniesioną głową. Nie wstydzą się swoich uczuć i nie boją się pokazać swojej natury. Świadome własnych zalet, dożą do celu, nie zważając przy tymna opinie innych. Jednak tam samo, jak słów krytyki, nie słuchają też dobrych rad, przekonane, że same wiedzą wszystko najlepiej.

The Best of New BeautyRuszył plebiscyt "The Best of New Beauty 2021". Głosujcie na swoich ulubieńców

Panna: 35-42 lata

Panna to dojrzała dorosła, która nade wszystko ceni sobie stabilizację. Jest racjonalistką, a do każdego problemu podchodzi praktycznie. Uwielbia mieć nad wszystkim kontrolę i zawsze można na nią liczyć. Chętnie pomaga innym, jednak często zapomina przy tym o sobie.

Waga: 42-49 lat

Waga reprezentuje dojrzałość, a w życiu najbardziej ceni sobie relacje z bliskimi. Kariera zawodowa, czy dobra materialne mają dla niej drugorzędne znaczenie. To rodzina jest dla niej najważniejsza i to w niej odnajduje spełnienie. Ze względu jednak na zmienny charakter Wagi, relacje z nią nie zawsze należą do najłatwiejszych.

Skorpion: 49-56 lat

To okres transformacji i pewnego rodzaju podsumowań. Zmiany, które są nieuniknione, bywają też trudne i Skorpionowi ciężko się do nich przyzwyczaić. Cały czas dąży do samorozwoju, przez co może wydawać się egoistyczny. W rzeczywistości jednak przemawia przez niego ambicja, by pozostawić po sobie jakiś ślad.

Strzelec: 56-63 lata

Strzelce nie czują już potrzeby udowadniania światu swojej wartości. Odrzucają wpajane im przez całe życie normy, chcąc odkryć, co naprawdę sprawia im w życiu radość. Są niezależne i nade wszystko cenią sobie wolność w wyrażaniu siebie. Z radością patrzą w przyszłość, czekając na kolejne fascynujące przygody.

Śmierć Gabby Petito. FBI: Jej chłopak tuż przed samobójstwem przyznał się do zabójstwaCo łączy sprawę Gabby Petito z zaginięciem Iwony Wieczorek?

Koziorożec: 63-70 lat

Ambitne Koziorożce twardo stąpają po ziemi. Zamiast bujać w obłokach, ciężko pracują, wierząc, że to właśnie wysiłek zapewni im wymarzony sukces. Są przy tym uparte i zdyscyplinowane, a w życiu kierują się przede wszystkim rozsądkiem. Dobra organizacja to kolejna wyróżniająca je cecha. Chęć dominacji i przywódcze skłonności sprawiają jednak, że trudno się z nimi zaprzyjaźnić, mimo że z reguły są sympatyczne i lojalne.

Wodnik: 70-77 lat

Wodnik reprezentuje okres, w którym nie skupia się już na sobie, a innych. Chciałby zmienić świat na lepsze i chętnie podejmuje ku temu próby, a energia do działania to cecha, która najbardziej go wyróżnia. Z jednej strony kieruje się w życiu logiką, z drugiej jednak charakteryzuje się wrażliwością na otaczający go świat, przez co często podejmuje impulsywne decyzje. Stara się łączyć jednak te dwie cechy, by pomóc innym, bo to właśnie dobro drugiego liczy się dla niego najbardziej.

Ryby: 77-84 lata

Ryby uznawane są za najstarszy znak zodiaku, symbolizujący ostatni etap życia. Uważane są za rozsądne i stateczne, a w życiu kierują się przede wszystkim rozsądkiem. Akceptują to, co przynosi im los, starając się skupiać na pozytywach i czerpać z życia garściami. Są też gotowe pomagać innym, nawet własnym kosztem.

zdjęcie ilustracyjneZabił pedofila, który wykorzystał jego córkę. Miał kazać wykopać mu własny grób

Więcej o: