Jest licencjonowaną pilotką. Przez swój wygląd nie mogła znaleźć pracy

Madeleine Schneider-Weiffenbach jest licencjonowaną pilotką. Mimo to nie pracuje w wyuczonym zawodzie. Okazuje się, że kobiecie przeszkodził w tym jej wygląd.

Mimo że pochodząca z Monachium Madeleine Schneider-Weiffenbach jest licencjonowaną pilotką, trudno jej było znaleźć pracę w liniach lotniczych. Jak twierdzi, utrudniał to jej wygląd. Dlatego obecnie znacznie częściej podróżuje w fotelu pasażera. 

Pracodawcy brali ją za "głupią blondynkę"

Madeleine wyznała w jednym z wywiadów, że poszukując pracy była wielokrotnie ofiarą stereotypów. Przez jej atrakcyjny wygląd oraz długie, jasne włosy pracodawcy uważali ją za "głupią blondynkę". Zazwyczaj oferowali Madeleine pracę stewardessy. Ona jednak nigdy się na to nie zdecydowała. 

Jest licencjonowaną pilotką. Przez swój wygląd nie mogła znaleźć pracyJest licencjonowaną pilotką. Przez swój wygląd nie mogła znaleźć pracy Instagram.com// pilotmadeleine

- Ludzie myślą, że jesteś gorsza od mężczyzn. Oczywiście w szkole lotniczej miałam czasami z tego powodu problemy. Instruktorzy i rówieśnicy uważali, że nie jestem wystarczająco dobra - powiedziała pilotka, cytowana przez portal slaylebrity.com.

Przez wygląd nie mogła znaleźć pracyPrzez wygląd nie mogła znaleźć pracy Instagram.com// pilotmadeleine

Kariera w mediach społecznościowych

Odmowy potencjalnych pracodawców sprawiły, że pilotka zaczęła poszukiwać innej drogi. Sześć lat temu została blogerką podróżniczą. Niemka zwiedziła już wiele pięknych miejsc - m.in. Bora Bora, Hawaje, Bali, Stany Zjednoczone. Zdjęcia ze swoich licznych wypraw pokazuje na swoim profilu na Instagramie, który obserwuje już ponad 1,3 mln osób. Mimo że Madeleine uwielbia swoją obecną pracę, jej marzeniem jest powrót to wyuczonego zawodu. 

Zobacz wideo Głosujcie w plebiscycie Kobieta.gazeta.pl "The Best of New Beauty":

Może cię także zainteresować:

Więcej o: