Czy wiesz kiedy jest dzień chłopaka 2021? To już niedługo. Nie zapomnij o upominku

Kiedy jest Dzień Chłopaka 2021? To święto od kilku lat jest coraz bardziej popularne. Jest obchodzone w wielu domach i szkołach. Podobnie jak Dzień Kobiet wiąże się z niewielkimi podarunkami i życzeniami. Nie przegap tego dnia i poszukaj pomysłu na prezent.

Dzień Chłopaka to nieoficjalne święto, które nie jest zapisane w kalendarzu. Ma charakter zwyczajowy i jest obchodzone przede wszystkim przez młodzież, dzieci i zakochanych. Różni się od Dnia Mężczyzny, który z kolei ma swoje miejsce w kalendarzu. Dzień Chłopaka obchodzony jest od niedawna, bo zaledwie od 19 listopada 1999 roku. Zainicjowany został w Trynidadzie i Tobago przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz grupy aktywistów w Stanach Zjednoczonych, Europie, Afryce, Azji i na Karaibach. Sprawdź kiedy wypada to święto, oraz jak miło spędzić ten czas ze znajomym chłopakiem. 

Zobacz wideo Zmiana czasu może być śmiertelna w skutkach

Kiedy obchodzimy Dzień Chłopaka, a kiedy Dzień Mężczyzny? To dwa różne święta

Dla niektórych pań może wydawać się to niesprawiedliwe, ale panowie swoje święto obchodzą dwa razy w roku. Życzenia składamy im bowiem na przełomie zimy i wiosny, wówczas kiedy Dzień Kobiet wypada raz w roku, ósmego marca. Dzień Mężczyzny ma charakter bardziej oficjalny i tyczy się głównie płci. W kalendarzu znajdziemy informację o tym szczególnym dniu z datą 10.03. Tradycja obchodzenia Dnia Mężczyzny została zapoczątkowana 19 listopada 1999 roku w Trynidadzie i Tobagu przy wsparciu m.in. ONZ. Jest to święto, które odbywa się na krótko po Dniu Kobiet. Dzień Chłopaka ma miejsce już niedługo i tyczy się zarówno płci, jak i drugiej połówki, którą śmiało możemy nazywać swoim chłopakiem. 

mokasyny Wygodne skórzane mokasyny z wyprzedaży. Te z Deichmann i CCC są ponadczasowe

Kiedy obchodzimy Dzień Chłopaka 2021? To już niedługo!

Dzień Chłopaka przez lata nie był bardzo popularny w Polsce, jednak z czasem podobnie jak np. Halloween, czy Dzień Świętego Patryka - zyskał na popularności. W szkołach organizowane są przedstawienia, a także klasowe składki na drobne upominki dla chłopców, w postaci np. słodyczy. Zakochane pary wręczają sobie drobne upominki i składają życzenia. Nie przegap tego dnia, bo to już niedługo. Dzień Chłopaka obchodzimy każdego roku 30 września.

kurtka Pikowane kurtki będą hitem tej jesieni. Dodają ciepła i kobiecości

Prezent na Dzień Chłopaka nie musi być drogi. Poznaj nasze pomysły

Kobiety na Dzień Kobiet zazwyczaj dostawały kwiaty. W czasach PRL były to nie tylko kwiaty, ale czasami lampka wina i dodatkowy przydział rajstop, ręczników, kawy czy innych deficytowych towarów. Zdarzały się też bilety do teatru czy kina. Na Dzień Chłopaka możemy podarować bliskiemu nam chłopakowi właśnie bilet do kina, parę skarpetek z oryginalnym, czy zabawnym wzorem, słodycze. Dobrym pomysłem będą też upominki, które przypomną mu o byciu "dużym chłopcem" takie jak gra komputerowa, czy planszowa lub skomplikowany zestaw klocków do złożenia. Upieczenie muffinek, zrobienie ulubionego obiadu, czy ciasta również powinno zdać egzamin. Najważniejsze, aby spędzić miło czas razem. 

Więcej o: