Kiedy jest zmiana czasu na zimowy? Już niedługo przestawiamy zegarki

Kalendarzowa jesień już nadeszła, w związku z tym przed nami coraz więcej chłodnych dni. W związku z tym wiele osób głowi się nad pytaniem - kiedy jest zmiana czasu na zimowy? Już wkrótce przestawimy nasze zegarki i pośpimy o godzinę dłużej.

Jesień czujemy coraz mocniej. Oficjalnie rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu, czyli 22 września. Możemy podziwiać pierwsze złote liście i zakładać cieplejsze okrycia - płaszcze, szaliki oraz czapki. Nadejdzie czas na głębokie refleksje i pracę nad sobą. Dni stają się coraz krótsze, a noce chłodniejsze. Wieczory pod przytulnym kocem wraz z ciepłą herbatą i przekąskami w dłoni staną się rytuałem. Co jeszcze wiąże się z tą porą roku? Zmiana czasu - pośpimy o godzinę dłużej. Kiedy dokładnie przestawiamy zegarki? Poniżej termin, o którym powinno się pamiętać. 

Zobacz wideo Jak dbać o skórę i włosy jesienią? Podpowiada nasza makijażystka

Kiedy jest zmiana czasu na zimowy? Data

W tym roku zmiana czasu z letniego na zimowy przypada w weekend, a dokładnie 30 na 31 października z godziny 3:00 na 2:00. Bonusowa godzina snu brzmi zachęcająco, jednak przestawianie zegarka ma wielu zwolenników. W Parlamencie Europejskim podjęto nawet dyskusje na temat szkodliwości przestawiania czasu. Znalazły się kraje członkowskie, które wyraziły zdecydowany sprzeciw w tej sprawie. Zimowa zmiana czasu w 2021 roku miała być tą ostatnią, lecz pojawienie się pandemii COVID-19 zatrzymało wszelkie prace w tym zakresie. 

Zmiana czasu 2022 - poznaj termin

Jeśli przestawianie zegarków nie przestanie być normą, to w przyszłym roku czeka nas kolejna zmiana czasu, najbliższa oczywiście z zimowego na letni. Przypada ona na 27 marca, czyli niedzielę. Mimo odjęcia godziny snu, wiele osób lubi tę modyfikację, ponieważ oznacza ona jedno - nadejście słonecznych dni. Dzień wówczas ulegnie wydłużeniu, a do letniego urlopu pozostanie niewiele czasu.

Więcej o: