Wsyp do butów kawę. Genialny trik, którego efekt z pewnością cię zaskoczy

Kawę cenimy przede wszystkim za smak i aromat. Jak się jednak okazuje, doskonale sprawdzi się także poza kuchnią. Wsypanie jej do wnętrza butów uwolni nas od uciążliwego problemu, z którym boryka się niemal każdy z nas. Sprawdź, w jakim przypadku okazuje się pomocna.

Przykry zapach wydobywający się z butów to powszechny problem, który dotyka wielu z nas. Buty słabej jakości, nieodpowiednia pielęgnacja, czy nadpotliwość stóp - powodów nieprzyjemnego zapachu jest wiele. Na szczęście, istnieje równie dużo skutecznych sposobów na jego usunięcie.

Zobacz wideo

Jak usunąć przykry zapach z butów? Pomocna okazuje się kawa

Na rynku dostępnych jest wiele specjalistycznych produktów, pomagających uporać się z tym problemem. My jednak polecamy skorzystać ze sprawdzonych domowych sposobów, które nie wymagają dodatkowych nakładów finansowych.

Jak się okazuje, w walce z przykrym zapachem z butów, doskonale sprawdzi się właśnie aromatyczna kawa. W jaki sposób? Wystarczy, że wysuszysz fusy pozostałe po zaparzeniu kawy, a następnie umieścisz je w butach. Zostaw je tam na kilka godzin, a później dokładnie wytrzep.

Fusy wchłoną wilgoć i zniwelują brzydkie zapachy, skutecznie uwalniając cię od uciążliwego problemu. Jeśli z kolei nie jesteś smakoszem kawy, możesz do tego użyć sody oczyszczonej, która zadziała podobnie jak kawa, absorbując z butów wilgoć i przykre zapachy.

Więcej o: