Wsyp do butów kawę. Genialny trik, którego efekt z pewnością cię zaskoczy

Kawę cenimy przede wszystkim za smak i aromat. Jak się jednak okazuje, doskonale sprawdzi się także poza kuchnią. Wsypanie jej do wnętrza butów uwolni nas od uciążliwego problemu, z którym boryka się niemal każdy z nas. Sprawdź, w jakim przypadku okazuje się pomocna.

Przykry zapach wydobywający się z butów to powszechny problem, który dotyka wielu z nas. Buty słabej jakości, nieodpowiednia pielęgnacja, czy nadpotliwość stóp - powodów nieprzyjemnego zapachu jest wiele. Na szczęście, istnieje równie dużo skutecznych sposobów na jego usunięcie.

Zobacz wideo

Jak usunąć przykry zapach z butów? Pomocna okazuje się kawa

Na rynku dostępnych jest wiele specjalistycznych produktów, pomagających uporać się z tym problemem. My jednak polecamy skorzystać ze sprawdzonych domowych sposobów, które nie wymagają dodatkowych nakładów finansowych.

The Best of New BeautyRuszył plebiscyt "The Best of New Beauty 2021". Głosujcie na swoich ulubieńców

Jak się okazuje, w walce z przykrym zapachem z butów, doskonale sprawdzi się właśnie aromatyczna kawa. W jaki sposób? Wystarczy, że wysuszysz fusy pozostałe po zaparzeniu kawy, a następnie umieścisz je w butach. Zostaw je tam na kilka godzin, a później dokładnie wytrzep.

Fusy wchłoną wilgoć i zniwelują brzydkie zapachy, skutecznie uwalniając cię od uciążliwego problemu. Jeśli z kolei nie jesteś smakoszem kawy, możesz do tego użyć sody oczyszczonej, która zadziała podobnie jak kawa, absorbując z butów wilgoć i przykre zapachy.

Ewa Chodakowska o swoim biuście. 'Nie będę pokutować za niego do końca życia'Ewa Chodakowska o swoim biuście. "Nie będę pokutować za niego do końca życia"

Więcej o: