"Moja siostra organizuje ślub, na który nie zaprasza dzieci. Nie stać mnie na to..."

Internautka wyznała, że ze względów finansowych nie może pozwolić sobie na to, by pójść na ślub siostry, która nie zaprasza na wesele dzieci. - Nie stać nas na wynajęcie przeszkolonej opiekunki - tłumaczy kobieta, która jest matką trojga dzieci, z czego dwoje jest autystyczne, a trzecie wymaga specjalistycznej opieki.

Wesela są kosztowne nie tylko dla młodej pary, ale także ich gości. Z tego względu wiele osób zmuszonych jest odmówić udziału w uroczystości. Co jednak zrobić, kiedy chodzi o najbliższą rodzinę? W takiej sytuacji znalazła się pewna internautka, która podzieliła się swoją historią na popularnym forum Reddit.

Zobacz wideo

"Nie stać nas na wynajęcie przeszkolonej opiekunki"

Jak wyznała, jej siostra organizuje wesele w miejscu znacznie oddalonym od ich miejsca zamieszkania, co wiążę się z kosztami dojazdu i zakwaterowania. A co więcej - na uroczystość nie są zapraszane dzieci, co z kolei generuje dodatkowe koszty, związane z zapewnieniem im w tym czasie opieki.

- Mam troje dzieci, z czego dwoje ma autyzm, a jedno jest niewerbalne, zaburzone w rozwoju i ma inne problemy zdrowotne, co oznacza, że ??potrzebujemy kogoś przeszkolonego w zakresie opieki nad dzieckiem ze specjalnymi potrzebami - zaczęła internautka.

- Zwykle mamy "pod ręką" jedną opiekunkę albo kogoś z rodziny, ale moi bliscy również wybierają się na wesele, a nikt z rodziny mojego męża nie jest w stanie nam pomóc w tym terminie. Moja siostra zapowiedziała jednak, że nie zrobi żadnego wyjątku od zasady, a nas z kolei nie stać na wynajęcie przeszkolonej opiekunki na cały weekend - tłumaczyła.

The Best of New BeautyRuszył plebiscyt "The Best of New Beauty 2021". Głosujcie na swoich ulubieńców

Kobieta zastanawiała się nad zostawieniem dzieci pod opieką męża, jednak ten musi zostać wtedy w pracy i nie może zaopiekować się dziećmi, dlatego kobieta rozważa zrezygnowanie z udziału w uroczystości. - Nie mogę wymyślić innego sensownego wyjścia z tej sytuacji. Próbowałam, ale ze względu na terapię dzieci i ich inne medyczne potrzeby, nasz budżet jest naprawdę bardzo napięty - kontynuowała.

Jej siostra nie wyobraża sobie jednak, by mogło zabraknąć jej w tym ważnym dla niej dniu. - Moja siostra jest wściekła. Powiedziała mi, że mamy wystarczająco dużo czasu, żeby wymyślić jakieś inne rozwiązanie problemu. Zasugerowała, że mój mąż powinien wziąć wtedy urlop i po prostu zająć się dziećmi - opowiada. I jak dodała, jej siostra ostrzegła ją, że jeśli nie pojawi się na ślubie, znacząco wpłynie to na łączącą je relację.

Kobieta zwróciła się więc do internautów, z prośbą o radę. Wielu z nich zasugerowało, że siostra powinna zaproponować pomoc w opłaceniu wykwalifikowanej opiekunki. - Twoja siostra ma pełne prawo do organizowania ślubu bez dzieci, ale musi zrozumieć, że może to postawić jej gości w trudnej sytuacji, ponieważ to właśnie dzieci są dla nich priorytetem - napisał jeden z komentujących. - Po drugie, w przypadku ślubu bez dzieci, trzeba się liczyć z tym, że ??nie każdemu uda się przyjść. W życiu nie można mieć wszystkiego - dopowiedziała kolejna internautka.

matka z dwojgiem dzieci"A może lepiej więcej żłobków? Ale po co. Lepiej utrzymywać nierobów"

Więcej o: