Włóż woreczek surowego ryżu do lodówki. Efekt z pewnością cię zaskoczy

Trik z surowym ryżem w roli głównej jest nie tylko prosty, lecz także bardzo skuteczny. Dowiedz się, w jakich przypadkach może okazać się pomocny i o czym w szczególności należy pamiętać.

Domowe triki cieszą się ogromną popularnością. Wiele z nich bardzo ułatwia nam życie. Poznajcie kolejny ciekawy sposób, który warto przetestować. 

Włóż woreczek surowego ryżu do lodówki

Dzięki temu sposobowi pozbędziesz się uciążliwego problemu. Woreczek surowego ryżu to jeden z najlepszych trików na pozbycie się nadmiaru zgromadzonej w lodówce wilgoci. Poza tym skutecznie niweluje on nieprzyjemne zapachy. Ryż świetnie wciąga wodę. Dlatego też działa jak pochłaniacz zapachów. 

Zobacz wideo Jak przechowywać warzywa? Sprawdź, co możesz robić źle:

Zanim jednak zastosujesz ten sposób, sprawdź, czy w lodówce nie znajdują się żadne zepsute produkty. Z kolei żywność, która ma intensywny zapach (np. ser pleśniowy), schowaj do szczelnie zamykanego pojemnika.

Włóż zwilżoną gazetę do lodówki

Nie jest to jednak jedyny sposób na usunięcie nieprzyjemnego zapachu z lodówki. Oto prosty trik, który także warto poznać. Dzięki niemu szybko usuniesz brzydką woń z wnętrza urządzenia. Aby z niego skorzystać, będą ci potrzebne tylko dwa elementy: woda i gazeta. Podpowiadamy krok po kroku, co należy zrobić.

  • Zwilż przygotowaną gazetę;
  • następnie pognieć ją w taki sposób, by uzyskać kulę;
  • włóż gazetę do lodówki na dobę;
  • w tym czasie zwilżony papier pochłonie brzydką woń. 

Jeszcze inna popularna metoda zakłada włożenie do urządzenia odsączonej torebki po czarnej herbacie, która jest świetny pochłaniaczem i neutralizatorem nieprzyjemnych zapachów. Wystarczy, że wysuszysz zużytą torebkę, a potem umieścisz ją na małym talerzyku i pozostawisz na półce w lodówce. Po upływie jednego dnia lub dwóch, nieprzyjemne zapachy powinny zniknąć.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: