Wlej dwie łyżki gliceryny do pralki. Efekt? Na pewno go nie pożałujesz

Gliceryna jest doskonałym składnikiem domowych kremów, masek, czy odżywek. I to zresztą właśnie w przemyśle kosmetycznym wykorzystywana jest najczęściej. Jednak to nie jedyne jej zastosowanie. Z powodzeniem sprawdzi się także podczas sprzątania oraz innych obowiązków domowych.

Gliceryna to gęsta, bezbarwna ciecz, szeroko wykorzystywana w kosmetyce. Jak się okazuje, posiada szereg właściwości, które sprawiają, że sprawdza się nie tylko w przemyśle kosmetycznym, ale także podczas domowych obowiązków. Co więcej, dostaniesz ją w każdej aptece za zaledwie kilka złotych. 

Zobacz wideo

Dodaj glicerynę do prania

Nasze ubrania, wraz z każdym kolejnym praniem tracą na jakości, stając się wyblakłe i szorstkie w dotyku. I chociaż płyny do płukania powinny temu zapobiec, tak jak w wielu innych przypadkach, teoria mija się z praktyką. I właśnie tutaj z pomocą przybywa nam gliceryna.

Jeśli chcesz, by ubrania zachowały swoją miękkość, dodaj do prania dwie łyżeczki gliceryny rozcieńczonej w wodzie. I tak przygotowaną mieszankę wlej do pojemnika przeznaczonego na płyn do płukania.

The Best of New Beauty Ruszył plebiscyt "The Best of New Beauty 2021". Głosujcie na swoich ulubieńców

Gliceryna zmiękczy tkaninę, sprawiając, że ta stanie się delikatna i przyjemna w dotyku. Pomoże także zwalczyć elektryzowanie się odzieży, co jest szczególnie uciążliwe zimą. Jeśli z kolei zależy ci na ładnym zapachu, który zapewniał ci płyn do płukania, dodaj do mieszanki krople ulubionego olejku eterycznego.

Gliceryna okazuje się także pomocna w walce z kurzem. W jaki sposób? Przetarcie szafek roztworem gliceryny rozcieńczonej z wodą sprawi, że staną się błyszczące, a kurz nie będzie na nich tak szybko osiadał.

Podatki (zdjęcie ilustracyjne) Zmiany podatkowe 2022. Polski Ład modyfikuje system podatkowy. Wiele stracimy

Więcej o: