Wlej dwie łyżki gliceryny do pralki. Efekt? Na pewno go nie pożałujesz

Gliceryna jest doskonałym składnikiem domowych kremów, masek, czy odżywek. I to zresztą właśnie w przemyśle kosmetycznym wykorzystywana jest najczęściej. Jednak to nie jedyne jej zastosowanie. Z powodzeniem sprawdzi się także podczas sprzątania oraz innych obowiązków domowych.

Gliceryna to gęsta, bezbarwna ciecz, szeroko wykorzystywana w kosmetyce. Jak się okazuje, posiada szereg właściwości, które sprawiają, że sprawdza się nie tylko w przemyśle kosmetycznym, ale także podczas domowych obowiązków. Co więcej, dostaniesz ją w każdej aptece za zaledwie kilka złotych. 

Zobacz wideo

Dodaj glicerynę do prania

Nasze ubrania, wraz z każdym kolejnym praniem tracą na jakości, stając się wyblakłe i szorstkie w dotyku. I chociaż płyny do płukania powinny temu zapobiec, tak jak w wielu innych przypadkach, teoria mija się z praktyką. I właśnie tutaj z pomocą przybywa nam gliceryna.

Jeśli chcesz, by ubrania zachowały swoją miękkość, dodaj do prania dwie łyżeczki gliceryny rozcieńczonej w wodzie. I tak przygotowaną mieszankę wlej do pojemnika przeznaczonego na płyn do płukania.

Gliceryna zmiękczy tkaninę, sprawiając, że ta stanie się delikatna i przyjemna w dotyku. Pomoże także zwalczyć elektryzowanie się odzieży, co jest szczególnie uciążliwe zimą. Jeśli z kolei zależy ci na ładnym zapachu, który zapewniał ci płyn do płukania, dodaj do mieszanki krople ulubionego olejku eterycznego.

Gliceryna okazuje się także pomocna w walce z kurzem. W jaki sposób? Przetarcie szafek roztworem gliceryny rozcieńczonej z wodą sprawi, że staną się błyszczące, a kurz nie będzie na nich tak szybko osiadał.

Więcej o: