Przekrój ziemniaka na pół i przetrzyj nim okna lub lustra. Efekt cię zaskoczy

Co się stanie, jeśli przekroisz ziemniaka i przetrzesz nim okna lub lustra? Okazuje się, że ziemniaki sprawdzają się nie tylko w kuchni. Choć mało osób zdaje sobie z tego sprawę, oprócz walorów smakowych, posiadają również inne zalety.
Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Z całą pewnością ziemniaki to jeden z popularniejszych i bardziej lubianych produktów w naszej kuchni. Choć wiele osób nie wyobraża sobie bez nich niedzielnego obiadu, to nadają się nie tylko do jedzenia. Znaleziono dla nich bowiem także wiele innych zastosowań, które mogą okazać się bardzo przydatne w codziennym życiu. Ziemniaki można bowiem wykorzystać m.in. w pielęgnacji włosów (ich sok skutecznie zapobiega wypadaniu i przyspiesza wzrost kosmyków), do rozciągania butów (wciskając je w czubki butów tak, by rozpierały ich przednią część i pozostawiając na noc) czy do usuwania z dłoni plam po warzywach i owocach (pocierając zabrudzoną skórę przekrojonym, surowym ziemniakiem).

Przekrój ziemniaka na pół i przetrzyj nim okna lub lustra. Efekt? Szyby będą lśnić

Co ciekawe, ziemniaki mogą również świetnie sprawdzić się podczas mycia okien lub czyszczenia luster w domu. To nie tylko skuteczny, lecz także ekologiczny trik. Sposób sam w sobie jest banalnie prosty. Wystarczy dokładnie umyć surowego ziemniaka i przekroić go na pół. Następnie jedną z przekrojonych połówek prostu przecieramy w domu okna lub lustra. Na koniec pozostaje usunąć nadmiar soku pozostały na szybach i wypolerowanie powierzchni czystą szmatką - najlepiej sprawdzi się ta wykonana z mikrofibry. Dzięki temu trikowi szyby będą lśnić, a ty unikniesz w domu przykrego zapachu środków chemicznych. Co więcej, metoda ta sprawdzi się również w przypadku okularów czy przezroczystego plastiku występującego np. w goglach narciarskich czy okularkach do pływania. 

Więcej o: