Światowy Dzień Uśmiechu 2021. To wyjątkowe święto! Dlaczego?

Światowy Dzień Uśmiechu 2021. Uśmiech ma ogromną moc. Jest tak ważny, że doczekał się nawet swojego święta. Ten dzień obchodzony jest od ponad 20 lat.

Dzięki uśmiechowi łatwiej wyrazić uczucia i pokazać pozytywne nastawienie do świata i ludzi. Do tego ma bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm. Uśmiech, nawet ten wymuszony, redukuje stres. Jeszcze większe korzyści przynosi szczery śmiech: dotlenienia organizm, poprawia ukrwienie narządów, pobudza system odpornościowy, a także przynosi wiele korzyści psychologicznych, takich jak łatwiejsze nawiązywanie autentycznego kontaktu z drugim człowiekiem, radzenie sobie z trudnościami życiowymi oraz nabieranie dystansu do siebie i świata.

Zobacz wideo Księżna Kate spróbowała swoich sił w muzyce elektronicznej. William pękał ze śmiechu

Zmiana czasu na zimowy. Kiedy to nastąpi? (zdjęcie ilustracyjne)Kiedy zmiana czasu na zimowy? Już niedługo przestawimy zegarki. Sprawdź kiedy

Do tego powiedzmy sobie szczerze: uśmiechnięte twarze wydają się ładniejsze, przyjaźniejsze i atrakcyjniejsze. 

Światowy Dzień Uśmiechu 2021. Kiedy obchodzimy? 

Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest co roku w pierwszy piątek października. W tym roku wypada 1 października. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle - smiley'a. Obrazek jest teraz najbardziej rozpoznawalnym wyrazem radości na świecie. 

 

Paulina Sykut-JeżynaPaulina Sykut-Jeżyna zachwyca w jesiennej stylizacji! Oczarowała fanów

Światowy Dzień Uśmiechu 2021 - historia święta. 

Harvey Ball zaniepokojony komercjalizacją znaczka obawiał się zatarcia pierwotnego znaczenia jego dzieła. Właśnie dlatego postanowił zainicjować Światowy Dzień Uśmiechu, który ma zachęcać do częstszego uśmiechania się i robienia dobrych uczynków. 

Pierwsze obchody święta odbyły się 1 października 1999 roku w Worcester w stanie Massachusetts. Havrey Ball zainaugurował ten dzień pięknymi słowami: 

Ten dzień odzwierciedla to, co jest w każdym z nas - patrząc na inną osobę chcemy ujrzeć uśmiech. Czasem o tym zapominamy. Czasem świat wydaje się wielki i pełen problemów, a my zbyt mali, aby je rozwiązać. Ale to nieprawda. Prawda jest taka, że każdy z nas może coś zmienić każdego dnia. 

Czasem wystarczy szczery uśmiech, aby poprawić komuś dzień. To święto jest świetną okazją do wyrażania radości i niesienia pomocy potrzebującym. 

Więcej o: