Niezwykły gest księżnej Kate wobec Karola. Zdecydowała się złamać dworską etykietę

We wtorek, 28 września, w Londynie odbyła się długo wyczekiwana premiera filmu "Nie czas umierać", będącego ostatnią częścią serii o Jamesie Bondzie, w której wystąpił Daniel Craig. Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili książę William z księżną Kate, a także książę Karol z księżną Camillą. I to właśnie członkowie rodziny królewskiej skupili na sobie całą uwagę fotoreporterów, którym udało się zresztą uwiecznić niezwykły gest Kate względem teścia.

Premiera kolejnej części przygód kultowej już serii filmów "James Bond" była bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem filmowym tego roku. Nic więc dziwnego, że zgromadziło ono prawdziwą plejadę gwiazd światowego formatu. Swoją obecnością na premierze zaskoczyli z kolei członkowie rodziny królewskiej, którzy z reguły unikają podobnych wydarzeń. Książęce pary od razu znalazły się w centrum zainteresowania fotoreporterów, przyćmiewając tym samym nawet gwiazdy produkcji. W dużej mierze przyczyniła się do tego zjawiskowa kreacja księżnej Kate, która miała na sobie złotą suknię, do złudzenia przypominającą tę, jaką przed laty założyła księżna Diana.

Zobacz wideo

Kate złamała królewski protokół. Taki gest to u niej rzadkość

O tym jak dużym szacunkiem księżna darzy rodzinę swojego męża, świadczył nie tylko hołd, jaki oddała swoją kreacją zmarłej teściowej, ale i gest w stronę księcia Karola. To para Cambridge jako pierwsza przybyła na galę, a gdy nieco później pojawił się na niej książę Karol wraz z małżonką, Kate czule się z nim przywitała, całując teścia w policzek.

Z pozoru niewinny gest odbił się szerokim echem w mediach. Podobne czułości są bowiem dalekie od dworskiej etykiety, a dotąd pozwalali na nie sobie wyłącznie książę Harry z Meghan, znani zresztą z łamania królewskiego protokołu. Jak widać, tym razem jednak i Kate pozwoliła sobie na nieco więcej swobody, co zdaniem ekspertów od mowy ciała ma świadczyć o wyjątkowej więzi, jaka łączy ją z ojcem swojego męża.

Na podobny gest zdecydował się także książę William, który tak jak i Kate, ściśle przestrzega protokołu i nie pozwala sobie na podobne czułości, nawet względem żony. Zdaniem niektórych, pary miał zbliżyć kontrowersyjny wywiad Harry'ego i jego żony, przez który rodzina królewska zmaga się z poważnym kryzysem wizerunkowym.

 
Więcej o: