Podcasty o psychologii - na poważnie w lekkiej formie [lista]

Podcasty o psychologii nie zastąpią terapii, ale mogą być dobrym początkiem do pracy nad sobą. Szukasz motywacji do zmian? Sprawdź listę poniższych podcastów.

Podcasty psychologiczne - źródło wiedzy lub wstęp do terapii 

Podcast to stosunkowo nowa forma publikacji, która ze względu na niezobowiązującą formę zyskuje coraz więcej zwolenników. Podcasty psychologiczne mogą być bardzo dobrym źródłem wiedzy w luźnym wydaniu. Część osób traktuje te publikacje jako wstęp do terapii. Jednak nie wszyscy są na tym samym etapie, a podcast już sam w sobie może pomóc nam spojrzeć na problem z całkiem innej perspektywy i nabrać dystansu. 

Ciekawe podcasty o psychologii w języku polskim 

Rozwój osobisty, relacje, codzienne problemy - wszystkie te zagadnienia znajdziesz w ciekawych podcastach o psychologii po polsku, które prezentujemy poniżej. 

Ciekawe podcasty o psychologii - lista rodzimych produkcji:

Oto lista ciekawych podcastów o psychologii:

 • Sztuka prostego życia 

Idealna propozycja dla osób zmęczonych konsumpcją. To dobra pozycja na drodze do prostego, harmonijnego życia. 

 • Intencjonalnie do celu 

Dominik Juszczyk - autor podcastu skupia się na temacie produktywności. Podcast odpowiada na pytanie jak swoje mocne strony przekuć na większą wydajność. Odbiorca otrzyma kilka konkretnych wskazówek, które łatwo można wcielić w życie. 

 • O zmierzchu - czas na dobre relacje 

Marta Niedźwiedzka w swoich podcastach wykorzystuje wiedzę psycholożki, seks coacha oraz terapeutki dotyku. W zamian za naszą uwagę otrzymamy konkretne narzędzia do pracy nad relacjami. 

 • ''Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS" - psychologia akademicka 

Strefa Psyche powstała w celu popularyzacji wiedzy psychologicznej na poziomie akademickim. Podcast bazuje na webinarach nagranych dla szerszej publiczności. Eksperci z Uniwersytetu SWPS omawiają problemy współczesnego człowieka, któremu mogą pomóc rozwiązania płynące z nauki. 

Ciekawe podcasty o psychologii - ranking anglojęzycznych podcastów 

W rankingu ciekawych podcastów o psychologii z pewnością powinny znaleźć się poniższe propozycje:

 • All In The Mind - Cotygodniowy podcast poświęcony wszystkimi zagadnieniom związanym z mózgiem. Od sztucznej inteligencji po problem uzależnień. 
 • Dr Ginger Campbell - podcast odpowiada na pytanie, w jaki sposób nasze mózgi czynią nas tym, kim jesteśmy.
 • Feeling Good Podcast. Podcast prezentuje postać doktora medycyny Davida D. Burnsa, który opisuje nowe techniki na przezwyciężenie depresji i lęku oraz podpowiada jak pracować nad uczniem radości i zwiększyć pewność siebie.
 • Hidden Brain demaskuje wzorce, które kierują ludzkim zachowaniem. Podcast opisuje uprzedzenia, które mają wpływ na nasze wybory oraz kształtują relacje.
 • How to Do Everything - autorzy odpowiadają na pytania odbiorców. Znajdziemy tu pełen przekrój tematów - od jak umówić się na randkę, po jak znaleźć wodę na pustyni.

Prezentujemy również ciekawe podcasty psychologiczne, które wychodzą poza ramy tej dziedziny:

 • World's first podcast to ciekawa propozycja dla tych, którzy szukają odpowiedzi na różne pytania. Siostry Foster rozmawiają z gośćmi zarówno o związkach, przyjaźni jak i biznesie.
 • The Grief coach - powstał w wyniku osobistych doświadczeń autorki, która w wieku 30 lat straciła ojca. Kobieta za sprawą podcastów stara się pomóc milenialsom takim jak ona przejść przez trudny proces żałoby.

Zobacz też: Co to jest podcast? Jakie podcasty cieszą się największą popularnością w Polsce?

Zobacz wideo "Nie bałam się śpiewania, a rozmowy z Wojciechem Mannem". Czyli Anna Wyszkoni nie tylko przeszłości
Więcej o: