"Wietnamski Tarzan" żył w dżungli ponad 40 lat. Nie wiedział o istnieniu kobiet

Ho Van Lang do dżungli trafił w 1972 roku pod koniec wojny w Wietnamie. Miał wówczas cztery lata. Do cywilizacji wrócił dopiero jako 44-latek. - Spędził całe życie w dżungli. Więc jego mózg jest jak dziecka - wyznał jego brat.

Kilka tygodni temu media na całym świecie obiegał informacja o śmierci Ho Van Langa - "Wietnamskiego Tarzana". 52-latek zmagał się z rakiem wątroby. O mężczyźnie zrobiło się głośno w 2013 roku z powodu jego niezwykłej historii.

Zobacz wideo Co się stało z gwiazdami "W pustyni i w puszczy"?

W wietnamskiej dżungli Ho Van Lang znalazł się, gdy miał cztery lata. Wówczas ojciec zabrał go oraz jego brata do lasu po tym, jak bomba zniszczyła ich dom oraz zabiła mamę i dwójkę rodzeństwa. Lata, które Ho Van Lang spędził w dżungli sprawiły, że nie rozumiał podstawowych zasad społecznych. Nie potrafił odróżnić dobra od zła. Do cywilizacji powrócił dopiero jako 44-latek. 

"Jego mózg jest jak dziecka"

Rodzina zbudowała w lesie drewniany dom. Żywiła się wszystkim, co można było znaleźć w dżungli - między innymi owocami, żabami czy szczurami. Żyli tak przez 41 lat. W 2013 roku spotkali ich miejscowi, którzy następnie poinformowali władze o przebywających w dżungli mężczyznach. 

Powrót do życia na wsi był dla nich bardzo trudny. Ojciec Langa nie wierzył w to, że wojna w Wietnamie już się skończyła. Z kolei Ho Van Lang był intelektualnie na poziomie małego dziecka. - Spędził całe życie w dżungli. Więc jego mózg jest jak dziecka. Gdybym poprosił Langa, żeby kogoś pobił, zrobiłby to. Nie zna różnicy między dobrem a złem. Lang jest tylko dzieckiem. On nic nie wie. Większość ludzi wie, co w życiu jest dobre, a co złe, ale mój brat nie - wyznał jego brat. 

Nie wiedział o istnieniu kobiet

Mężczyzna, zanim znalazł się w wiosce, nie wiedział o istnieniu kobiet. - Zaskakujące jest to, że jeszcze dzisiaj, mimo że jest w stanie odróżnić mężczyznę i kobietę, wciąż nie zna, zasadniczych różnic między nimi - powiedział cytowany przez Mirror.co.uk Alvaro Cerezo, reżyser filmu dokumentalnego o Langu. 

 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: