Kolęda w październiku? Parafia oczekuje potrójnych datków

Wizyty duszpasterskie w Ciągowicach mają rozpocząć się już 8 października. Parafia Świętego Bartłomieja Apostoła chce w ten sposób nadrobić kolędę, która nie odbyła się z powodu pandemii koronawirusa. Co więcej, parafia oczekuje od wiernych pieniężnych datków na trzy cele, co wzbudziło w sieci spore kontrowersje.

Z powodu pandemii koronawirusa wiele parafii zostało zmuszonych do rezygnacji z tradycyjnej kolędy. Niektóre z nich postanowiły więc nadrobić wizyty duszpasterskie jeszcze przed Adwentem. Do takich parafii należy parafia Świętego Bartłomieja Apostoła w Ciągowicach na Śląsku, gdzie kolęda ma rozpocząć się już 8 października.

Zobacz wideo

Wizyty duszpasterskie w październiku. "Ofiara na dach, kościół i kolędę"

Wizytom duszpasterskich towarzyszą zazwyczaj tzw. ofiary, czyli datki pieniężne przekazywane przez wiernych duszpasterzom na rozwój wspólnoty. Zwykle kwoty nie są określone odgórnie, a wierni wkładają do kopert tyle, na ile są w stanie sobie pozwolić. W Ciągowicach wygląda to jednak nieco inaczej.

The Best of New BeautyRuszył plebiscyt "The Best of New Beauty 2021". Głosujcie na swoich ulubieńców

Sieć obiegło bowiem zdjęcie karteczki z wytycznymi, co do przekazywanej ofiary, którą miała przygotować właśnie parafia Świętego Bartłomieja. Z dokumentu wynika, że datki będą zbierane na trzy cele: dach, kościół i kolędę, a wierni powinni zanotować wysokość tych kwot na karteczkach, pod którymi winni są dopisać także swoje nazwisko.

To jednak nie jedyna z zaskakujących praktyk parafii. Na jej oficjalnej stronie internetowej możemy znaleźć ogłoszenie, w którym z imienia i nazwiska wywoływane są parafianki do sprzątania kaplicy.

Płaca minimalna. Rząd i związki mają różne propozycje. 'To jak przeciąganie zgniłej liny' (zdjęcie ilustracyjne)Najniższe wynagrodzenie 2022. Zarobimy więcej?

Więcej o: