Owiń stopy folią aluminiową. Efekt z pewnością cię zaskoczy

Folię aluminiową używamy przede wszystkim w kuchni - do pieczenia, czy przechowywania produktów. Jak się okazuje, ma on wiele innych, nieco zaskakujących zastosowań. Sprawdź, dlaczego warto owijać nią stopy.

Owijanie stóp folią aluminiową może wydawać się nieco absurdalne. Jak się jednak okazuje, ta niekonwencjonalna metoda może przynieść korzyści, dla których naprawdę warto ją wypróbować.

Zobacz wideo

Folia aluminiowa - nietypowe zastosowania

Folia aluminiowa, czy też tzw. "sreberko" została tak zaprojektowana, by zatrzymywać lub przepuszczać ciepło, w zależności od strony, z której korzystamy. I to właśnie to, czyni ją wyjątkowo przydatną.

Wiele osób jesienią i zimą skarży się na zmarznięte, wręcz skostniałe stopy. Zazwyczaj sięgamy wtedy po grubsze skarpetki, jak się jednak okazuje, w tej sytuacji zdecydowanie szybciej i skuteczniej zadziała właśnie folia aluminiowa.

By szybko ogrzać stopy, należy posmarować je kremem, a następnie owinąć folią, błyszczącą stroną do wewnątrz. Dzięki swoim właściwościom będzie ona chronić ciało przed chłodem z zewnątrz, utrzymując przy tym ciepło w środku. Taki zabieg pozwoli nam nie tylko błyskawicznie rozgrzać zmarznięte stopy, ale także przyniesie odprężenie zmęczonym mięśniom i bolącym stawom.

Folia aluminiowa doskonale sprawdza się bowiem także przy bólach stawów, np. w kolanie. Bolące miejsce należy nasmarować maścią przeciwbólową i owinąć folią, dzięki której produkt szybciej się wchłonie.

Warto zastosować tę metodę, kiedy przemokną nam buty lub po prostu, jako formę relaksu po zmęczonym dniu. Trzeba jednak pamiętać, by nie trzymać stóp owiniętych folią zbyt długo - godzina w zupełności wystarczy. Stopy kilkukrotnie owinięte folią są bowiem odcięte od dopływu świeżego powietrza, co może sprzyjać rozwojowi grzybicy.

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę

Więcej o: