Emerytura bez podatku tabela 2022. Których emerytów czekają podwyżki?

Niektórzy emeryci mają kolejny powód do radości. Czternasta emerytura i 500 plus dla seniora to nie wszystko. Seniorów czeka podwyżka emerytury nawet o kilkaset złotych. Emerytura bez podatku tabela 2022 pomoże ci sprawdzić, czy otrzymasz wyższe świadczenie.

W Polsce najniższą emeryturę otrzymuje ponad 65 procent seniorów. Nic dziwnego, że kolejne świadczenia wypłacane przez Rząd spotykają się z aprobatą najbiedniejszych emerytów. Czternasta i trzynasta emerytura, a także 500 plus dla seniora to dopiero początek. W 2022 roku najstarszych obywateli czeka dużą zmiana. Część emerytur zostanie oficjalnie zwolnionych z podatku. Oznacza to podwyżkę świadczeń nawet o kilkaset złotych. Kto otrzyma wyższe świadczenia i kiedy projekt Polskiego Ładu wchodzi w życie? Zajrzyj koniecznie do tabeli, aby dowiedzieć się ile pieniędzy otrzymasz. 

Zobacz wideo Plotek Których polityków trzeba wysłać na emeryturę? "Ja się ze swoimi poglądami nie kryję"

Emerytura bez podatku dla kogo? Tych emerytów czeka podwyżka

Polski Ład przewidział reformę w podatkach od emerytur. Zmieniony system podatkowy obejmuje kwotę wolną od podatku, która wynosi 30 tysięcy złotych. Oznacza to, że najbiedniejsi emeryci mogą liczyć na podwyżkę świadczenia. Aż 65 procent emerytów z najniższym świadczeniem do 2500 tysiąca złotych brutto, będzie zwolnionych od podatku, a kwota ich świadczenia wzrośnie o ponad 100 złotych. 

Emerytura bez podatku tabela 2022. O ile wzrośnie świadczenie?

Aby sprawdzić o ile wzrośnie świadczenie, trzeba zauważyć różnicę między świadczeniem brutto i netto. Aby to ułatwić, sporządzono specjalne tabele, dzięki którym emeryt może zobaczyć ile pieniędzy otrzyma na rękę w 2022 roku. Różnica może wynosić kilkadziesiąt do kilkuset złotych.

tabela emerytur bez podatkutabela emerytur bez podatku https://kadry.infor.pl/

Emerytura bez podatku kiedy? Zmiany wejdą w życie już niedługo

Emeryci mogą spodziewać się podwyżki już w 2022 roku. Zmiany wejdą w życie od stycznia i wyższe emerytury będą wypłacane automatycznie. Seniorzy, którzy mają wątpliwości, mogą złożyć specjalny wniosek o ponowne przeliczenie emerytury w związku z waloryzacją. Zmianie może ulec jednak wyłącznie kwota emerytury "najnowszych" emerytów, którzy uzyskali prawo do świadczenia w tym roku.

Więcej o: