Elżbieta II wysłała list do nastolatki z Polski. Była poruszona prezentem, jaki dostała od dziewczynki. "Wiem, że mogę dosięgnąć gwiazd"

Wanessa Bąkowska wysłała królowej Elżbiecie II namalowany przez siebie obraz. Poruszona gestem dziewczynki monarchini zdecydowała się jej odpowiedzieć. - To jedna z wielu chwil kiedy wiem, że mogę dosięgnąć gwiazd jeśli tylko zechce, a mój bonusik nie będzie przeszkodą a motywacją - napisała uradowana listem dziewczynka, która urodziła się z zespołem Downa.

Wanessa Bąkowska to 12-latka zamieszkała w małej miejscowości Lipka w województwie wielkopolskim. Dziewczynka urodziła się z zespołem Downa, jednak niepełnosprawność nie przeszkadza jej w rozwijaniu swoich pasji. Od najmłodszych lat interesuje się bowiem malarstwem, a pasję tę z powodzeniem rozwija, przełamując w ten sposób stereotypy i skutecznie udowadniając, że niemożliwe nie istnieje.

Zobacz wideo

Nastolatka z Polski wysłała obraz królowej Elżbiecie. "Była ogromnie poruszona"

Wanessa pasjonuje się także historią brytyjskiej rodziny królewskiej, dlatego zdecydowała się wysłać królowej Elżbiecie jeden z namalowanych przez siebie obrazów z dołączonym do niego listem, w którym pokrótce opisała siebie i swoją rodzinę.

- Wasza Wysokość, Mam na imię Wanessa i mam 12 lat. Mieszkam w Polsce, w małej miejscowości Lipka. Mam wspaniałych nauczycieli i wielu przyjaciół. Mam mamę Karolinę, tatę Rafała, brata Alana i siostrę Nutkę. Bardzo ich kocham. Jestem osobą z niepełnosprawnością i zespołem Downa. Pomimo tego maluję obrazy. Chciałabym podarować jeden z nich Waszej Wysokości. Tytuł tego obrazu to "Ziemia". Pozdrowienia z Polski - brzmiała treść listu, który wysłała królowej Elżbiecie II. 

Ku zaskoczeniu nastolatki, królowa postanowiła odpowiedzieć na wiadomość. List z odpowiedzią został napisany w imieniu królowej Elżbiety, która miała być mocno poruszona prezentem i dołączoną do niego wiadomością od Wanessy.

- Królowa poprosiła mnie o wysłanie wiadomości i podziękowanie Ci za list, fotografię i przepiękny obraz, który przesłałaś w prezencie Królewskiej Mości. Mimo że nie może odpowiedzieć ci osobiście, była ogromnie poruszona tym, że chciałaś opowiedzieć jej o swoim życiu w Polsce. Bardzo docenia, także wysiłek, który włożyłaś w stworzenie obrazu "Ziemia" – czytamy w liście opublikowanym przez Wanessę na Facebooku.

- To jedna z wielu chwil kiedy wiem, że mogę dosięgnąć gwiazd jeśli tylko zechce, a mój bonusik nie będzie przeszkodą a motywacją - napisała uradowana dziewczynka.

Więcej o: