Elżbieta II wysłała list do nastolatki z Polski. Była poruszona prezentem, jaki dostała od dziewczynki. "Wiem, że mogę dosięgnąć gwiazd"

Wanessa Bąkowska wysłała królowej Elżbiecie II namalowany przez siebie obraz. Poruszona gestem dziewczynki monarchini zdecydowała się jej odpowiedzieć. - To jedna z wielu chwil kiedy wiem, że mogę dosięgnąć gwiazd jeśli tylko zechce, a mój bonusik nie będzie przeszkodą a motywacją - napisała uradowana listem dziewczynka, która urodziła się z zespołem Downa.

Wanessa Bąkowska to 12-latka zamieszkała w małej miejscowości Lipka w województwie wielkopolskim. Dziewczynka urodziła się z zespołem Downa, jednak niepełnosprawność nie przeszkadza jej w rozwijaniu swoich pasji. Od najmłodszych lat interesuje się bowiem malarstwem, a pasję tę z powodzeniem rozwija, przełamując w ten sposób stereotypy i skutecznie udowadniając, że niemożliwe nie istnieje.

Zobacz wideo

Nastolatka z Polski wysłała obraz królowej Elżbiecie. "Była ogromnie poruszona"

Wanessa pasjonuje się także historią brytyjskiej rodziny królewskiej, dlatego zdecydowała się wysłać królowej Elżbiecie jeden z namalowanych przez siebie obrazów z dołączonym do niego listem, w którym pokrótce opisała siebie i swoją rodzinę.

- Wasza Wysokość, Mam na imię Wanessa i mam 12 lat. Mieszkam w Polsce, w małej miejscowości Lipka. Mam wspaniałych nauczycieli i wielu przyjaciół. Mam mamę Karolinę, tatę Rafała, brata Alana i siostrę Nutkę. Bardzo ich kocham. Jestem osobą z niepełnosprawnością i zespołem Downa. Pomimo tego maluję obrazy. Chciałabym podarować jeden z nich Waszej Wysokości. Tytuł tego obrazu to "Ziemia". Pozdrowienia z Polski - brzmiała treść listu, który wysłała królowej Elżbiecie II. 

The Best of New BeautyRuszył plebiscyt "The Best of New Beauty 2021". Głosujcie na swoich ulubieńców

Ku zaskoczeniu nastolatki, królowa postanowiła odpowiedzieć na wiadomość. List z odpowiedzią został napisany w imieniu królowej Elżbiety, która miała być mocno poruszona prezentem i dołączoną do niego wiadomością od Wanessy.

- Królowa poprosiła mnie o wysłanie wiadomości i podziękowanie Ci za list, fotografię i przepiękny obraz, który przesłałaś w prezencie Królewskiej Mości. Mimo że nie może odpowiedzieć ci osobiście, była ogromnie poruszona tym, że chciałaś opowiedzieć jej o swoim życiu w Polsce. Bardzo docenia, także wysiłek, który włożyłaś w stworzenie obrazu "Ziemia" – czytamy w liście opublikowanym przez Wanessę na Facebooku.

- To jedna z wielu chwil kiedy wiem, że mogę dosięgnąć gwiazd jeśli tylko zechce, a mój bonusik nie będzie przeszkodą a motywacją - napisała uradowana dziewczynka.

Rozmowy bez granicNarinder przyleciała do Polski z Indii. "Porzucenie swojej ojczyzny nigdy nie jest łatwe"

Więcej o: