Para młoda zakazała palenia na swoim weselu. "Przesada"

- Myślę, że to przesada - napisała otwarcie internautka, która dostała zaproszenie na wesele, podczas którego ma obowiązywać całkowity zakaz palenia. Nietypowy pomysł pary młodej wywołał w sieci poważną dyskusję.

- Mój kuzyn wkrótce bierze ślub i zaproszenia na tę uroczystość zawierają prośbę, aby goście nie palili papierosów na obszarze kościoła i miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie weselne. Nie zamierzam w związku z tym wszczynać awantury, ale myślę, że to przesada - napisała kobieta, dzieląc się swoim oburzeniem na forum mumsnet.com.

Zobacz wideo

Zakaz palenia na weselu? "Śmieszne" 

Nietypowy pomysł pary młodej wywołał w sieci zagorzałą dyskusję. Podczas gdy część internautów rozumiała oburzenie zaproszonej na przyjęcie kobiety, inni bronili decyzji przyszłych nowożeńców.

- Skoro ludzie mogą organizować wesela bez dzieci, dlaczego innym nie wolno przygotowywać przyjęć, na których obowiązuje zakaz palenia? - napisała jedna z internautek, zdziwiona oburzeniem kobiety. - Czy naprawdę konieczne jest to, aby kręcić się dookoła kościoła i puszczać dym z papierosa? - dodała kolejna uczestniczka dyskusji. Broniący decyzji pary młodej argumentowali, że to ich dzień, a gości powinni uszanować ich żądania.

Powoływali się przy tym także na kwestie zdrowotne. - Bardzo dobrze. Moja siostra zmarła na raka płuc, pozostawiając troje dzieci - napisała kolejna internautka, w pełni popierając decyzję państwa młodych.

- Myślę, że powstrzymywanie ludzi od palenia na zewnątrz jest śmieszne - pisali z kolei drudzy, rozumiejąc oburzenie zaproszonej na wesele kobiety. Argumentowali przy tym, że każdy ma prawo decydowania o sobie i swoim zdrowiu. Niektórzy wprost stwierdzili, że odmówiliby przybycia na takie wesele.

Co o tym myślicie?

Więcej o: