Dominika Tajner przeszła operację usunięcia guza piersi. "Nie wyglądało to za dobrze"

Dominika Tajner podzieliła się ze swoimi obserwatorami na Instagramie trudnymi doświadczeniami. - Dzięki klinice udało się szybko zoperować tę pierś i pozbyć tego potworka. W piątek operacja się udała, wszystko jest dobrze - wyznała.

Dominika Tajner jest córką Apoloniusza Tajnera, prezesa Polskiego Związku Narciarskiego i byłego trenera Adama Małysza. Jest również byłą żoną Michała Wiśniewskiego. Rozpoznawalność oraz sympatię widzów zyskała dzięki udziałowi w takich programach, jak "Agent Gwiazdy" (2016), "The Story OF My Life. Historia naszego życia" (2018) oraz "Dancing with the stars. Taniec z Gwiazdami" (2019).

Zobacz wideo Dominika Tajner przeszła operację piersi:

Dominika Tajner już po operacji

Jakiś czas temu Dominika Tajner poinformowała, że jest w szpitalu i czeka na operację. Niedawno na Instagramie zdradziła powód hospitalizacji. Okazuje się, że w jej piersi został wykryty guz. - Miesiąc temu, przy przypadkowych badaniach, potrzebowałam zrobić USG piersi. Na tym USG okazało się, że mam guza, wielkiego guza, 3 centymetry. Nie wyglądało to za dobrze. Pojechałam na biopsję, pobrano materiał i przyszły wyniki. Wyniki były z jednej strony dobre, bo zmiana okazała się nowotworowa, ale nowotwór łagodny - wyznała Tajner. 

Na szczęście operacja się udała. - Było to stadium łagodne. Dzięki klinice udało się szybko zoperować tę pierś i pozbyć tego potworka. W piątek operacja się udała, wszystko jest dobrze - powiedziała Tajner. Przypomniała także o badaniach profilaktycznych:

Zwracam się do wszystkich kobiet, żebyście się badały regularnie, raz w roku róbcie sobie badanie piersi.

Profilaktyka raka piersi

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór u kobiet. Co roku w naszym kraju zapada na niego ponad 18 500 kobiet i ponad 6600 umiera z jego powodu. Jednak wcześnie wykryty jest uleczalny. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na skuteczność leczenia jest wykrycie nowotworu w jak najwcześniejszym stadium rozwoju. Najlepszym sposobem, aby wcześnie wykryć nowotwór piersi, jest comiesięczne ich samobadanie. Najlepiej jest robić to po miesiączce. Lekarze zalecają moment pomiędzy szóstym a dziewiątym dniem cyklu. Aby nie pomylić się w obliczeniach i nie ominąć terminu, najlepiej ustal, że wykonujesz samobadanie zaraz po okresie. Piersi są wtedy najmniej grudkowate i wrażliwe, więc o wiele łatwiej uniknąć pomyłki. Więcej na temat samobadania przeczytasz tutaj:

Może cię także zainteresować:

Więcej o: