Wojciechowska wyznaje: "Mam na imię Martyna. Mam 47 lat. Jestem uzależniona. A Ty?"

Martyna Wojciechowska na swoim profilu na Instagramie często porusza trudne tematy. Tym razem zdobyła się na odważne wyznanie i przyznała się do uzależnienia. Okazuje się, że z tym samym problemem w Polsce zmaga się tysiące osób.

Martynę Wojciechowską w sieci obserwuje już ponad 2 mln fanów. Dziennikarka nie boi się trudnych tematów. Często zabiera głos w sprawach ważnych, niewygodnych. Uświadamia, edukuję i na własnym przykładzie zwraca uwagę na problemy otaczającego nas świata. Tak było i w tym przypadku. 

Zobacz wideo

"Mam na imię Martyna. Mam 47 lat. Jestem uzależniona. A Ty?"

Żyjemy w takich czasach, gdzie nie trudno o uzależnienia. Coraz częściej jednak możemy się spotkać nie z tymi związanymi z alkoholem czy narkotykami, a telefonem. 

Mam na imię Martyna. Mam 47 lat. Jestem uzależniona. A Ty? Ile godzin dziennie spędzasz przy telefonie? Tak szczerze.

- pyta Wojciechowska. 

Dziennikarka wyznała, że spędza około 2-3 godzin dziennie korzystając z telefonu. Wykorzystuje go głównie w pracy, podróży, podczas zakupów, do czerpania wiedzy, ale także dla zwykłej przyjemności. -"Pierwszy telefon kupiłam sobie kiedy miałam 20 lat" - dodaje. Niestety okazuje się, że dużo większy problem w tej kwestii mają dzieci. 

Nasze dzieci w większości nie wyobrażają sobie życia bez nowych technologii, z telefonami są obeznane niemal od urodzenia. Niektóre spędzają w wirtualnym świecie nawet 8 godz. dziennie! Bywa, że nastolatki zaglądają do telefonu nawet 80 razy dziennie!

- pisze Wojciechowska. 

 

"W internecie jest mnóstwo wartościowych treści, ale jest też mnóstwo niebezpieczeństw"

Martyna Wojciechowska zwraca uwagę na to, że internet i social media same w sobie nie są złe, jeśli wiemy, jak z nich korzystać. Podróżniczka pisze również o dzieciach. To właśnie na nie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę jeśli chodzi dostęp do internetu. 

Łatwy dostęp do sieci pozwolił nam na komunikację właściwie z całym światem. W internecie jest mnóstwo wartościowych treści, ale jest też mnóstwo niebezpieczeństw. Tak, jak w życiu realnym. Tylko nad cyfrowym światem mamy zdecydowanie mniejszą kontrolę i mniejszy wpływ na to, co poznają w nim młodzi ludzie.

Martyna Wojciechowska zaprosiła wszystkich swoich odbiorców do tego, by obejrzeli jej najnowszy odcinek programu "Dalej", możecie go obejrzeć TUTAJ

Więcej o: