Nie wyrzucaj torebki po herbacie. Świetny trik, który cię zachwyci

Czarna herbata zawiera m.in. duże ilości silnie skoncentrowanych garbników, którym zawdzięcza ona swoje silne właściwości antyoksydacyjne. To właśnie one usuwają bakterie odpowiedzialne za powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Dlatego też po wypiciu czarnej herbaty ekspresowej nie warto wyrzucać zużytych torebek.

Mało kto wie, że torebka po czarnej herbacie to świetny pochłaniacz aromatów, które mogą pochodzić na przykład z lodówki czy kosza na śmieci. Jak ją wykorzystać w czasie domowych porządków? Receptura jest banalnie prosta!

Zobacz wideo Fusy od kawy maja nietypowe zastosowanie:

Nie wyrzucaj torebki po herbacie. Jak możesz ją wykorzystać?

Czarna herbata jest świetnym pochłaniaczem i neutralizatorem nieprzyjemnych zapachów. Włożenie torebki czarnej herbaty (na przykład do lodówki) jest doskonałym sposobem, by usunąć niechciane aromaty, a także usunięcie nadmiaru wilgoci, która często przyczynia się do szybszego rozwoju pleśni.

Najpierw zaparz kilka torebek czarnej herbaty. Następnie wysusz je i umieść na małych talerzykach lub innych podkładach. Pozostaw je w lodówce. Po upływie doby lub dwóch, nieprzyjemne zapachy powinny zniknąć. 

Zanim jednak zastosujesz ten sposób, sprawdź, czy w lodówce nie znajdują się żadne zepsute produkty. Z kolei żywność, która ma intensywny zapach (np. ser pleśniowy), schowaj do szczelnie zamykanego pojemnika. Poznaj także inne zastosowania czarnej herbaty. 

Czarna herbata jako środek na podrażnienia po depilacji

Torebki czarnej herbaty będą doskonałym środkiem na podrażnienia po depilacji. Zawiera ona kwas taninowy, który jest składnikiem wielu kosmetyków pielęgnacyjnych. Składnik ten pomaga zmniejszyć zaczerwienienia i inne problemy skórne. Zabieg jest bardzo prosty. W razie pojawienia się podrażnień przecieraj je wilgotnymi torebkami z czarną herbatą (pamiętaj jednak, że nie mogą być one gorące). Czynność warto powtarzać kilka razy dziennie. 

Czarna herbata jako nawóz

Czarna herbata jest to także świetny nawóz do kwiatów, gdyż zawarte w niej składniki (minerały, tanina czy garbnik herbaciany) doskonale służą roślinom. Jak możesz ją wykorzystać? Zaparz torebkę czarnej herbaty, a następnie umieść ją na dnie doniczki lub w ziemi. Ten prosty zabieg nie tylko odżywi roślinę, ale także przyspieszy jej wzrost. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: