Wsyp do prania dwie łyżki soli. Genialny trik, którego efekt cię zachwyci

Sól znajdziemy niemal w każdej kuchni - dodajemy ją do mięs, zup, sosów czy warzyw. I chociaż przede wszystkim cenimy ją za smak, jaki nadaje potrawom, okazuje się, że posiada również wiele innych, nieco zaskakujących właściwości. Sprawdźcie, dlaczego warto wsypać ją do pralki.

Zszarzałe firanki, trudne do usunięcia plamy od potu, czy wyblakłe ubrania, które już dawno stracił swój oryginalny intensywny kolor... - niemal każdy z nas przynajmniej kilkukrotnie borykał się, z którymś z tych problemów. Jak się jednak okazuje, ich rozwiązanie jest znacznie prostsze, niż mogłoby się wydawać. Niezwykle skuteczna okazuje się być tutaj sól, która działa jak odplamiacz i odświeżacz koloru.

Zobacz wideo

Nietypowe zastosowanie soli

Chcąc przywrócić biel zszarzałym firanom, wystarczy, że na parę godzin zanurzymy je w osolonej wodzie. Możemy też po prostu wyprać je w pralce, wsypując do niej dwie łyżki soli. Przywróci ona biel zszarzałym tkaninom, sprawiając, że będą wyglądały jak tuż po zakupie. Sól świetnie sprawdzi się także podczas prania kolorowych ubrań - przywróci im intensywny odcień, znacząco spowalniając także płowienie koloru. 

The Best of New BeautyRuszył plebiscyt "The Best of New Beauty 2021". Głosujcie na swoich ulubieńców

Co więcej, sól doskonale zadziała także w roli odplamiacza. Wystarczy, że posypiemy plamę solą i pozostawimy na kilka godzin. Możemy też zanurzyć poplamione ubrania w roztworze wody z solą, co sprawdzi się najlepiej w przypadku starych, trudnych do usunięcia zabrudzeń.

Ponadto sól pomaga zniwelować przykry zapach - skutecznie rozprawi się z odorem wilgoci, czy dymu papierosowego.

bluza na jesieńPepco wyprzedaje ciepłe bluzy za 30 zł. Podobne są w Sinsay

Więcej o: