Nie może zdjąć płaszcza ani pozować do selfie. Oto zasady, których musi przestrzegać księżna Kate

Kate Middleton w przeciwieństwie do Meghan Markle doskonale odnalazła się w roli księżnej, z pokorą stosując się do panujących na dworze zasad. A te, okazują się być naprawdę zaskakujące. Czego nie może robić ulubienica Brytyjczyków?

Księżna Kate jako członkini brytyjskiej monarchii musi przestrzegać m.in. surowych zasad dotyczących ubioru. Jej stroje powinny być skromne i eleganckie, a pokazywanie dekoltu, czy zakładanie spódnic przed kolano nie jest akceptowalne. Jak się jednak okazuje to nie wszystko - księżna nie może zakładać na oficjalne wyjścia butów na koturnie, które zdaniem monarchini nie są wystarczająco eleganckie. Jeśli natomiast podczas oficjalnego wyjścia Kate ma na sobie marynarkę lub płaszcz nie może go zdjąć ani rozpiąć, nawet jeśli będzie jej gorąco, przez co zdarzyło jej się zresztą zaliczyć wpadkę.

Zobacz wideo

Księżna Kate - zakazy, których musi przestrzegać

Za niedopuszczalne uważa się także posiadanie przez członków rodziny królewskiej prywatnych kont w mediach społecznościowych, a podczas spotkania z fanami nie mogą oni pozować do selfie, ani rozdawać autografów mimo próśb poddanych. Ich podpisy mogą zdobić bowiem tylko oficjalne pisma.

Co więcej, podczas oficjalnych wyjść Kate z Williamem nie mogą okazywać sobie czułości, co często rodzi plotki o kryzysie w ich małżeństwie. Zasadę tę niezwykle często łamali Harry z Meghan, którzy podczas publicznych wystąpień nie szczędzili sobie czułych gestów.

Na dworze panują także surowe zasady dotyczące jedzenia i nie chodzi tylko o savoir-vivre. Windsorowie nie powinni spożywać pokarmów podczas oficjalnych wyjść, a wyjątkiem są tylko oficjalne kolacje. Ta reguła ma ustrzec rodzinę królewską przed wpadkami, zawsze wymaga się od nich bowiem nienagannej prezencji, a zdjęcia wykonane przez paparazzi podczas jedzenia, mogłyby narazić ich na śmieszność. Zasada ta ma także uchronić członków monarchii przed ewentualnymi problemami żołądkowymi. Z tego samego powodu nie mogą oni spożywać owoców morza czy fois grais. Jak wyjawił Darren McGrady, który pełnił funkcję szefa pałacu, na talerzu księżnej Kate nie zobaczymy także makaronu, ryżu czy ziemniaków.

Z kolei w książce "The Royals in Australia" William Heseltine zdradził, że królewska etykieta nie pozwala współpracownikom królowej, jak i członkom rodziny królewskiej, położyć się do łóżka przed królową. Zasadę tę regularnie miała łamać księżna Diana, dla której życie na królewskim dworze było wyjątkowo uciążliwe. - Przepraszała i kładła się do łóżka, co uważano za błąd - twierdzi Heseltine.

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę: TUTAJ

Więcej o: