Najsłynniejsze bliźniaczki syjamskie skończyły 31 lat. Czym się zajmują?

Abby i Brittany Hensel to najbardziej znane bliźniaczki syjamskie na świecie. Ze względu na niskie szanse na przeżycie operacji, dziewczynek nie zdecydowano się rozdzielić. Dziś mają już 31 lat i nie wyobrażają sobie żyć oddzielnie. Prowadzą aktywne życie, pracują i marzą o założeniu rodziny.

Abby i Brittany Hensel urodziły się w 1990 roku w USA, jako bliźniaczki syjamskie. Siostry mają osobne serca, płuca i żołądki, ale od pasa w dół dzielą wspólne narządy. Każda z nich ma też kontrolę nad jedną stroną ciała - Abby lewą, a Brittany prawą. Rodzice nie zdecydowali się na ich rozdzielenie ze względu na niskie szanse na przeżycie operacji. Dziewczynki od małego musiały więc uczyć się współpracy, by móc wykonywać podstawowe czynności - jak chodzenie, ubieranie się, czy uprawianie sportu.

Zobacz wideo

Abby i Brittany Hensel. Co robią dzisiaj?

Dzisiaj mają już 31 lat i jak same przyznają, nie wyobrażają sobie żyć oddzielnie. Mają osobne prawo jazdy, ukończyły także studia pedagogiczne i pracują jako nauczycielki w lokalnej szkole podstawowej.

- Nie życzymy sobie, aby nas rozdzielano, ponieważ inaczej nie byłybyśmy w stanie robić rzeczy, które teraz robimy - gry w softball, biegania czy uprawiania sportu - powiedziała Abby w jednym z ostatnich wywiadów. Bliźniaczki, mimo utrudnień, prowadzą bowiem bardzo aktywne życie - w wolnych chwilach pływają i jeżdżą na rowerze.

The Best of New BeautyRuszył plebiscyt "The Best of New Beauty 2021". Głosujcie na swoich ulubieńców

W 2012 roku zgodziły się wystąpić w reality show, pokazującym ich codzienność, wkrótce później usunęły się jednak w cień, chcąc wieść spokojne życie z dala od blasku fleszy. Abby i Brittany marzą bowiem o założeniu rodziny i posiadaniu dzieci.

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę: TUTAJ

Abby i Britanny HenselAbby i Britanny Hensel www.youtube.com/watch?v=cbIPVo4XnLI

Więcej o: