Black Friday 2021. Kiedy rozpocznie się szaleństwo tańszych zakupów?

Kiedy jest black friday? Uwielbiane przez wszystkich łowców okazji święto już niedługo. Co kupimy w promocyjnych cenach? Jak się przygotować na ten dzień, by upolować najlepsze okazje?

Black friday, czyli po polsku 'czarny piątek', to ulubiony dzień wszystkich osób, które kochają robić zakupy. To właśnie tego dnia większość sklepów przygotowuje dla swoich klientów ogromne promocje, które sięgają nawet 70 proc. 

Zobacz wideo Black Friday. Święto amerykańskiego konsumpcjonizmu?

Kiedy jest black friday? 

Święto wywodzi się z USA. Tam obchodzone jest dzień po święcie dziękczynienia. W Polsce blak friday wygląda nieco inaczej niż w stanach. W naszym kraju utarło się, że promocje black friday dotyczą sklepów stacjonarnych, natomiast wielkie promocje w sklepach internetowych powinny pojawić się w poniedziałek po tym święcie, czyli w tzw. cyber monday. W rzeczywistości w Polsce mamy black weekend lub nawet black week, czyli cały tydzień zakupów w promocyjnych cenach. 

W tym roku black friday wypada w Polsce 26 listopada. 

Black friday 2021. Co kupimy w promocyjnych cenach? 

Podczas black friday w niższych cenach można kupić niemal wszystko, chociaż największą popularnością cieszą się obniżki w sklepach ze sprzętem RTV i AGD, a także w sklepach odzieżowych i obuwniczych. Na obniżki można też liczyć w księgarniach, drogeriach, sklepach jubilerskich. Tego dnia można też upolować bilety lotnicze w supercenach. 

Pamiętaj jednak, żeby nie dać się ponieść szałowi zakupów. Najlepiej kupić rzeczy, które zostały wcześniej zaplanowane, i które są rzeczywiście potrzebne.

Black friday 2021. Jak upolować najlepsze okazje? 

Co najbardziej odróżnia polski black friday od amerykańskiego? Ceny. Prawda jest taka, że nie możemy liczyć na tak duże obniżki cen, jak w USA. Najlepiej więc nieco się przygotować do nadchodzącego święta zakupów. 

Jeśli masz zamiar kupić ulubione produkty - kosmetyki lub ubrania - w sklepach, w których często robisz zakupy, to nie musisz się specjalnie przygotowywać. Jeśli orientujesz się w standardowych cenach w danym sklepie np. odzieżowym, to łatwo rozpoznasz, czy podczas blak friday ubrania są faktycznie dostępne w obniżonych cenach, czy też nie. 

Inaczej wygląda sytuacja, gdy planujesz zakup jakiegoś sprzętu. Jeśli do black friday nie interesowałeś się cenami, to ciężko będzie ci ocenić, czy faktycznie zakup sprzętu tego dnia ci się opłaci. Lepiej więc już teraz sprawdzić ceny produktu, który cię interesuje i potem porównać z ceną, która będzie oferowana w czasie zakupowego święta. 

Więcej o: