3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością. Tanie i skuteczne!

Po co wydawać pieniądze na drogie płyny do mycia szyb, skoro możesz zastosować naturalne środki czystości. Domowe sposoby na mycie okien są tanie i równie skuteczne. Twoje okna będą lśniły czystością, a ty zaoszczędzisz pieniądze.

Komercyjne środki do mycia okiem mają na pewno wiele zalet, ale nie ukrywajmy, mają również swoje wady. Wśród nich można wymienić wysoką cenę czy też fakt, że nie są przyjazne środowisku. Warto więc zamienić je na domowe środki czystości, które są tak samo skuteczne. Dzięki tym domowym sposobom unikniesz smug, a twoje okna pozostaną czyste na dłużej. 

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Zalewasz wodą gorącą patelnię? To błąd Zalewasz gorącą patelnię zimną wodą? Lepiej tak nie rób

Mycie okien octem. Dzięki temu sposobowi oczyścisz szyby bez smug i zacieków 

Mycie okien roztworem octu i wody to jeden ze sposobów, który znały nasze babcie. Zalet mycia okien w ten sposób jest wiele. Po pierwsze, ocet jest jednym z najtańszych środków - kosztuje około 2 zł za butelkę 500 ml. Z takiej ilości zrobisz litr domowego płynu do mycia okien. Po drugie, jest to zdecydowanie bardziej ekologiczny środek czystości niż gotowe płyny do mycia, a posiada podobne właściwości - odkaża i nabłyszcza. Ma jednak jedną wadę - zapach. Jest on dla wielu osób nie do wytrzymania. Warto jednak wiedzieć, że zapach octu nie utrzymuje się długo i po kilku godzinach nie będzie wyczuwalny. 

Jak przyrządzić domowy płyn do mycia okien? Wystarczy zmieszać wodę i ocet w proporcji 1:1 (możesz jeszcze dodać łyżkę soku z cytryny). Tak powstały płyn: doskonale oczyszcza zabrudzenia, usuwa brud, tłuszcz, nabłyszcza. Ocet pozwala na szybkie oczyszczenie szyby, bez smug i zacieków. 

Surowy ziemniak pomoże pozbyć się uporczywych zabrudzeń

Plamy z szyb możesz usunąć także surowym ziemniakiem. Wystarczy przeciąć warzywo na pół i przetrzeć nim szybę. Następnie umyj okno roztworem wody z octem. 

Pranie, zdjęcie ilustracyjne Wsyp do prania dwie łyżki soli. Genialny trik, którego efekt cię zachwyci

Gliceryna sprawi, że twoje okna będą dłużej czyste

Ten trik sprawi, że twoje okna dłużej będą czyste. Wystarczy, że do płynu do szyb (także tego zrobionego z octu i wody) dodasz kilka kropli gliceryny. Ten dodatek sprawi, że na szybach powstaje niewidzialna powłoka, która zapobiegnie powstawaniu smug i zabezpieczy okna przed szybkim osadzaniem się kurzu czy powstawaniu zacieków po deszczu. 

Więcej o: